Facebook Google+ Twitter

Słowaccy ratownicy znaleźli ciało polskiego turysty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-15 18:09

Słowaccy ratownicy znaleźli pod masywem Murania ciało 34-letniego polskiego turysty, który zaginął we wtorek w Tatrach Bielskich. Wstępne oględziny zwłok wskazują na natychmiastową śmierć w wyniku gwałtownego upadku.

Ciało Polaka odnaleziono po wschodniej stronie ściany Murania. Martin Kulagna naczelnik Górskiej Służby Ratunkowej powiedział, że mężczyzna najprawdopodobniej spadł ze stromej skały w trudnym terenie i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń wewnętrznych. Ciało polskiego turysty zostało przetransportowane śmigłowcem do Doliny Jaworowej a następnie do Starego Smokowca.

W kilkudniowej akcji poszukiwawczej brało udział 60 ratowników i ochotników Górskiej Służby Ratunkowej oraz 8 wyszkolonych psów lawinowych. Poprawa pogody umożliwiła wykorzystanie śmigłowca Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Polski turysta wybrał się w góry sam i poruszał się poza oznakowanymi szlakami. Słowackie media przypominają, że Polak był już dziesiątą, tegoroczną ofiarą słowackich Tatr. Ratownicy doradzają rozwagę na górach, przypominając że w Tatrach Bielskich większość szlaków została zamknięta ponad dwadzieścia lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.