Facebook Google+ Twitter

Słowacja: bilans po wichurze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 17:52

Wszystkie drogi w rejonie słowackich Tatr są już przejezdne po wczorajszej wichurze. Spore utrudnienia czekają jednak na turystów: od jutra do 15 czerwca rejon ten będzie zamknięty dla ruchu turystycznego.

Usuwanie skutków wichury potrwa dłużej niż się spodziewano. Wiele miejscowości, w tym Tatrańska Javorina, nie ma nadal prądu. Leśnicy oceniają, że wiatr powalił ponad 10 tysięcy metrów sześciennych lasu.

Turyści muszą szczególnie uważać, ponieważ od jutra do 15 czerwca zostaną zamknięte wszystkie wysokogórskie szlaki powyżej schronisk. Ze względu na wysokie zagrożenie lawinowe będzie niedostępne również popularne, najwyższe polsko-słowackie przejście turystyczne na Rysach. Można będzie jedynie korzystać z chodników prowadzących do czynnych schronisk i chat górskich.

Jedynym wyjątkiem jest Chata pod Rysami, która od jutra zostanie również zamknięta dla turystów. Nieczynne szlaki zostaną oznaczone tablicami. Szczegółowych informacji udzielają przedstawiciele Tatranskiej Horskiej Sluźby w Starom Smokovcu.

Szlaki wysokogórskie zamykane są na Słowacji sezonowo od roku 1980 ze względu na ochronę przyrody i bezpieczeństwo turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.