Facebook Google+ Twitter

Słowacja: Chaos na przejściach granicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 22:51

Wprowadzenie na Słowacji drogowych opłat elektronicznych spowodowało chaos na tamtejszych przejściach granicznych.

Protestują zwłaszcza kierowcy polskich ciężarówek, którzy po odbiór urządzenia GPS musieli czekać w kolejkach po kilkanaście godzin.

Na czesko-słowackiej granicy stały wielokilometrowe kolejki ciężarówek. Polscy kierowcy nie kryli zdenerwowania. Twierdzili, że w biurze byłego urzędu celnego na odbiór urządzeń GPS czekają kilkanaście godzin, a w kancelarii pracują tylko dwie osoby. Skarżyli się na biurokrację i nadmierną ilość formularzy.

Kierowcy musieli kupować urządzenia GPS po 100 euro. Mogli za nie płacić jedynie gotówką. Niektórzy zostawili TIR-y na czeskiej granicy i brali taksówki szukając innych punktów sprzedaży. Podobnie było na wielu przejściach granicznych. Kolejki TIR-ów ustawiały się także na granicach z Ukrainą i z Węgrami. Kierowcy ukraińskich autobusów skarżyli się, że na urządzenie GPS czekają już dwa dni.

Gorąco było także w 137 stacjach benzynowych na terenie całego kraju, gdzie protestowali słowaccy przewoźnicy żądający wstrzymania systemu opłat o pół roku i obnizenia kosztów drogowych opłat elektronicznych. Niektóre stacje zostały zablokowane przez TIR-y.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.