Facebook Google+ Twitter

Słowacja: Ciężarówki blokują główne drogi wjazdowe do Bratysławy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 10:12

Kilkadziesiąt ciężarówek zablokowało główne drogi wjazdowe do Bratysławy. Słowaccy kierowcy protestują przeciwko wprowadzeniu nowych zasad pobierania elektronicznego myta na Słowacji.

Kilkadziesiąt tirów i autobusów zablokowało w godzinach szczytu główne arterie komunikacyjne miasta. Oflagowane tiry stanęły w poprzek jezdni, a kierowcy włączyli klaksony. Policja jest bezradna. Wielokilometrowe korki tworzą się nawet na wyznaczonych objazdach.

Od nowego roku Słowacja wprowadzila system drogowych opłat elektronicznych dla samochodów ciężarowych i autobusów korzystających z autostrad i drog pierwszej kategorii. Słowaccy przewoźnicy twierdzą, że wysokość opłat, ktore przekraczają 20 centów za kilometr, są zbyt wysokie.Uważają też, że nie powinni płacić za korzystanie z dróg pierwszej kategorii. Twierdzą, że opłaty drastycznie zwiększą ceny przewozonych towarów i doprowadzą do przejęcia usług transportowych przez konkurencyjnych przewoźników z Polski, Węgier i Rumunii. Przewoźnicy żądają również obniżenia cen paliw.

W poniedziałek 4 stycznia zdesperowani przewoznicy protestowali na 137 stacjach benzynowych. Petycję z ich żądaniami poparło 20 tysięcy osób. Ministerstwo transportu odmówiło jednak negocjacji ze związkowcami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.