Facebook Google+ Twitter

Słowacja: Lawiny zasypały trzech narciarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 20:47

Dwie lawiny, które zeszły w słowackich Karpatach, zasypały trzech narciarzy. Trwa akcja ratunkowa. Pierwsza lawina zeszła w rejonie szczytu Chleb na terenie masywu Mała Fatra w Centralnych Karpatach, zasypując jednego narciarza. Kolejna lawina, w Dolinie Jamnickiej w Tatrach Zachodnich, zasypała dwie osoby. Obie lawiny uruchomili prawdopodobnie nieostrożni narciarze.

O wypadku poinformowali świadkowie. Trwa akcja ratunkowa, w której bierze udział kilkadziesiąt ratowników Tatrańskiej Horskiej Służby.

Obie lawiny zeszły poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Szczyt Chleb to trzeci co do wysokości szczyt w Małej Fatrze. Lawiny schodzące w Dolinie Jamnickiej należą do największych w całych Karpatach. Powierzchnia terenów lawinowych w tym rejonie wynosi aż 530 hektarów.

Słowaccy ratownicy ostrzegają przed wyprawami w góry. W wysokich partiach warunki są bardzo trudne. Nieprzetarte szlaki znajdują się pod śniegiem. Od 15 listopada do połowy czerwca w słowackich Tatrach zamknięte są wszystkie wysokogórskie szlaki turystyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.