Facebook Google+ Twitter

Słowacja: Nacjonalista wygrał wybory. "Wolą Hitlera. To porażka demokracji"

W Bańskiej Bystrzycy wybory samorządowe wygrał Marek Kotleba - polityk o nacjonalistycznych poglądach. "Widocznie wolą Hitlera, niż głosować na Smer" - skomentował to wydarzenie premier Słowacji, Robert Fico.

 / Fot. Margoz, CC 2.5Marek Kotleba startował w wyborach już 4 lata temu. Po tym, jak powiedział o Romach, że są pasożytami i że zlikwiduje ich przywileje, partia została zdelegalizowana. Tym razem jednak Kotlebie się udało i wygrał wybory.

Jego partia oficjalnie głosi ksenofobię oraz nienawiść do demokracji. Słowacja jest w szoku. "Zwycięstwo Kotleby jest porażką demokracji na Słowacji, Adolf Hitler też dostał się do władzy w sposób demokratyczny" - takie komentarze pojawiły się w prasie tuż po ogłoszeniu wyników wyborów.

Wydarzenie skomentował również premier Słowacji, Robert Fico. "Widocznie wolą Hitlera, niż głosować na Smer" - powiedział.

Na Słowacji wyraźnie widać antyromskie nastroje. Już w 14 miastach zbudowano mury, które mają odgradzać Słowaków od Romów. Decyzję o ich budowie podjęły samorządy po doniesieniach obywateli o kradzieżach, których dopuszczali się Romowie, dwastacjach mienia i żebractwie.

W Koszycach, największym skupisku ludności romskiej na Słowacji, na obszarze kilometra kwadratowego, żyje od 6 do 8 tysięcy Romów. Nie mają prądu, wody ani pracy. Romowie domagają się od władz rozbiórki murów. Nazywają je "murami segregacyjnymi", "berlińskimi murami" czy nawet "Ścianami Płaczu". Władze jednak nie reagują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

No i popełniłem arta na ten temat:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecz jasna chciałem napisać: Co robić z mniejszością, która całkowicie odrzuca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No więc zacząłem trochę przeglądać słowackie portale prasowe... Okazuje się np., że Fico walcząc o wejście jego partii do parlamentu głosił podobne hasła jak Kotleba, którego teraz wyklina.

Problem cygański na Słowacji jest olbrzymi. Podobnie zresztą jak w Czechach. Co robić z mniejszością, która całkowicie nie tylko normy prawa obowiązującego w państwie, ale i cały system etyczny narodu.gospodarza, a nawet higienę i przepisy sanitarne, zaś jednocześnie bez przerwy robi wielką ilość dzieci? Tu nie ma ani prostych odpowiedzi ani łatwych rozwiązań. Narzucić im siłą to czego nie chcą? Rasizm! Faszyzm! Pogodzić sią z ich postawą? Nihilizm prawny i rosnąca anarchia.

Zwróćmy uwagę np. na USA, na tamtejszych obywateli pochodzących z Czarnego Lądu. Po ponad pół wieku desegregacji, rozmaitych, nieraz niezwykle kosztownych programów pomocy. walki z rasizmem i uprzedzeniami, a nawet używaniem słowa: Murzyn... Znaczna część tej społeczności sama się separuje, aby żyć bez skrępowania po swojemu, z dużym prawdopodobieństwem utraty życia w starciach gangów itp. Innych wyparto (środkami ekonomicznymi) do osobnych dzielnic, gdzie amatorzy mocnych wrażeń i ich przeciwnicy depczą sobie nawzajem po odciskach, wyzywając jedni drugich od... głupich Murzynów.

Oto znaki czasu! Nie da się ich usunąć wyzywając ludzi dla odmiany od Hitlerów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nacjonalizm to nie faszyzm, a faszyzm to nie nazizm! Tak samo jak socjalizm skandynawski nie równa się stalinizmowi, a włoskiej partii komunistycznej nie należy wrzucać do jednego worka z Lwem Dawidowiczem Trockim. Wydawało mi się, że kto jak kto, ale Robert Fico, który w poprzedniej kadencji jako premier współpracował z niezwykle silnym Słowackim Stronnictwem Narodowym rozumie te różnice. Czyżby chciał, aby porównywano go do Łukaszenki? Dzięki jednak za ten materiał. Spróbuję to sprawdzić u źródeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Robert Fico niniejszym przegrywa dysputę na mocy prawa Godwina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem z tą nacją jest odwieczny romski problem te występuje w naszym kraju np w Andrychowie nie dziwię się słowikom że tak głosowali

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dory materiał i dobra informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.