Facebook Google+ Twitter

Słowacja: Rząd nie wyśle na Ukrainę antywirusowego leku Tamiflu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 22:55

Słowacki rząd nie wyśle na Ukrainę antywirusowego preparatu Tamiflu, ponieważ obawia się epidemii i musi chronić swoich obywateli. O pomoc zwróciła się dziś oficjalnie do słowackiego ministerstwa zdrowia ambasador Ukrainy w Bratysławie.

Po nadzwyczajnym posiedzeniu gabinetu słowacki minister zdrowia powiedział, że "priorytetem rządu jest zapewnienie ochrony słowackich obywateli".

Słowacja zgromadziła w rezerwach państwa 700 tysięcy opakowań preparatu antywirusowego Tamiflu. Minister powiedział jednak, że prepatat jest przeznaczony dla pracowników szczególnego ryzyka, którzy zapewniają funkcjonowanie państwa podczas ewentualnej epidemii. 1 listopada Słowacja wysłała Ukrainie 200 tysięcy maseczek ochronnych. W rezerwach państwowych znajduje się jeszcze 27 milionów maseczek.

Wczoraj Słowacja zamknęła dwa z pięciu przejść granicznych z Ukrainą w Velkich Slemenicach i Ubli. Szef MSW Robert Kaliniak wyjaśnił, że "chodzi o działania prewencyjne". Na granicach pojawili się słowaccy lekarze, którzy mają prawo w asyście patroli policyjnych zatrzymywać obywateli Ukrainy w kilkunastukilometrowej strefie przygranicznej.

W stan pogotowia postawiono placówki służby zdrowia w pogranicznych miejscowościach Sobrance i Michalovce. Samorządy przygranicznych miast i miasteczek otrzymały z rezerw państwowych 300 tysięcy maseczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.