Facebook Google+ Twitter

Słowacja: Strajk przewoźników na stacjach benzynowych

Unia Przewoźników Drogowych Słowacji rozpoczęła akcję protestacyjną na 137 stacjach benzynowych w kraju.

Przewoźnicy żądają obniżenia kosztów drogowych opłat elektronicznych, które Słowacja wprowadziła dla samochodów ciężarowych i autobusów 1 stycznia na ponad dwóch tysiącach kilometrów autostrad i dróg pierwszej kategorii. Kierowcy podjechali oflagowanymi tirami na stacje benzynowe. Płacą w kasach bilonem, piją kawę i spożywają gorące posiłki.
Rozdają petycję z czterema postulatami prosząc innych kierowców i przechodniów o poparcie protestu. Twierdzą, że ich zadaniem nie jest blokada stacji ale zwrócenie uwagi na problemy przewoźników.
Przewoźnicy żądają wprowadzenia systemu opłat elektronicznych dopiero w połowie roku. Twierdzą, że system nie jest dopracowany. Na wyznaczonych 90 punktach muszą czekać w długich kolejkach na
wypożyczenie urządzenia GPS. Za przejechane kilometry mogą płacić jedynie gotówką.
Przewoźnicy protestują również przeciw wysokim stawkam opłat, które sięgają od 5 do 20 centów za kilometr. Żądają ich obniżenia o 60 procent. Chcą aby koszt instalacji urządzenia GPS był niższy aniżeli 130 euro. Twierdzą, że wprowadzenie opłat elektroniczych doprowadzi ich do bankructwa a transport przejmą Polacy, Węgrzy i Rumuni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Horror...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.