Facebook Google+ Twitter

Słowacja wybierała władze w regionach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 07:32

Na Słowacji odbyły się jednodniowe wybory regionalne. To ważny test polityczny dla rządzącej lewicowej koalicji premiera Roberta Fico przed przyszłorocznymi wyborami do parlamentu.

Cztery miliony Słowaków wybierały 408 radnych i 56 marszałków wojewódzkich sejmików samorządowych. Na razie wiadomo jedno - że zawiodła frekwencja. Według nieoficjalnych danych do urn przyszło około 20 procent uprawnionych do głosowania.

Z pierwszych powyborczych sondaży wynika, że w wyborach zwyciężą kandydaci rządzącej lewicy. Do tej pory w organach samorządowych dominowała centro-prawica. Prawica ma jednak duże szanse na uzyskanie fotela marszałka w stolicy kraju Bratysławie.

Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała liczne skargi obywateli na nieprawidłowości podczas głosowania. Aktywiści rządzących ugrupowań lewicowych mieli kupować po 5 euro głosy romskich obywateli.

Oburzeni posłowie prawicowej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej orzekli nawet, że "manipulacja głosami wyborców przypominała im Afganistan". Oficjalne wyniki wyborów mają zostać ogłoszone po południu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.