Facebook Google+ Twitter

Słowacki i Wenedzi - wykład w Warszawie

W niedzielę 16. października o godzinie 18 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5) w Warszawie, wysłuchać będzie można wykładu prof. Aleksandra Nawareckiego pt. "Słowacki i Wenedzi".

Zainteresowani poznaniem pogańskich i ludowych inspiracji w twórczości autora "Lilii Wenedy" mają okazję zupełnie wyjątkową podczas, tego ostatniego z otwartych wykładów cyklu "Maska Słowackiego" - organizowanych przez Bibliotekę Narodową oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza we współpracy z Zeszytami Literackimi.

W Sali Rycerskiej Pałacu Rzeczypospolitej do 16 października (pn.-czw. w godz. 10-18, pt.-sb. 11-19, wstęp wolny) zaprezentowane zostaną również rękopisy poety znajdujące się w zbiorach Biblioteki Narodowej. Najcenniejszym eksponatem będzie rękopis "Balladyny" (na co dzień przechowywany w skarbcu BN).

Zwiedzający będą mogli także obejrzeć wyjątkowe fotografie z inscenizacji dramatów Słowackiego - zarówno dziewiętnastowiecznych jak i współczesnych. Będą mogli również zapoznać się z recenzjami jego utworów ukazującymi się w prasie współczesnej poecie, a także z nieznanymi szerzej zapisami cenzorskimi z XIX wieku. Przedstawione zostaną także opinie o Słowackim i jego utworach ujęte w korespondencji m.in. Seweryna Goszczyńskiego i Zygmunta Krasińskiego oraz informacje o mniej znanych dramatach poety, takich jak "Mindowie", "Krak", "Książe Michał Twerski", czy "Dziady".

Pełna informacja na: Portal Księgarski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.