Facebook Google+ Twitter

"Słowacki rząd nie powinien kierować się zaleceniami Brukseli"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 16:01

Wiceszefowa koalicyjnej Słowackiej Partii Narodowej skrytykowała decyzję słowackiego MSZtu, który przyznał pół miliona euro na koszt pomocy humanitarnej dla Gruzji. Wcześniej, Anna Belousowa uznała Gruzję za agresora, który sprowokował konflikt wojenny na Kaukazie.

Zdaniem wiceprzewodniczącej słowackich narodowców, pomoc humanitarna powinna zostać skierowana przede wszystkim do Południowej Osetii gdzie przebiegały najbardziej krwawe starcia.

Anna Belousova stwierdziła, że jest zaszokowana faktem, iż "podejmując decyzję o udzieleniu pomocy humanitarnej Gruzji, słowacki rząd nie kierował się zdrowym rozsądkiem ale instrukcjami Brukseli". Każdy wie, że Gruzja, która wymordowała na obszarze południowej Osetii ponad 2 tysiące obywateli zapoczątkowała konflikt wojenny na Kaukazie i to ona była rzeczywistym agresorem" - stwierdziła Anna Belousova.

Szef słowackiego MSZtu Jan Kubisz zapewnił dziś, że Słowacja udzieli pomocy humanitarnej Gruzji w możliwie jak najszybszym terminie. Do Gruzji zostaną wysłane namioty polowe, koce, ubrania i lekarstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.