Facebook Google+ Twitter

Słowackiemu w walentynki

W elbląskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbyła się pierwsza uroczysta walentynkowa gala ku czci patrona.

Wywiad z Juliuszem Słowackim w elbląskim liceum jego imienia. / Fot. Adrianna Adamek-ŚwiechowskaObchody dwusetnej rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego w 2009 r. zainaugurowały nową formę czczenia Święta Patrona w elbląskim liceum jego imienia. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących podjęła decyzję, by rokrocznie przyjmowały one postać projektu edukacyjnego, wzorowanego na uroczystościach jubileuszowych. Finalizacja szeregu zadań, służących integracji społeczności szkolnej, a koncentrujących się na osobie patrona, następować ma w rocznicę nadania szkole zaszczytnego patronatu. Ów ważny w historii moment miał miejsce 14 lutego 1959 r. W tym roku Juliusz Słowacki rozpoczął pośmiertny patronat nie tylko w Elblągu, ale także w innych szkołach, noszących dziś jego imię. Zbieg okoliczności sprawił, że historyczna data pokrywa się z rozrastającą się od lat 90-tych tradycją świętowania Walentynek. Jest to szczególna okazja, by wyrazić uwielbienie dla twórczości romantycznego poety.

W tradycji obchodów Święta Patrona w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu pojawiały się różne konkursy – najczęściej były to turnieje wiedzy, zmagania recytatorskie i teatralne. Wyniki projektu edukacyjnego, w którym występuje szereg konkursów - pozwalających na integrację treści różnych przedmiotów, nie tylko języka polskiego, ale i języków obcych, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki, informatyki, matematyki, fizyki i chemii wokół osoby patrona - potwierdzają, że poszerzenie oferty konkursowej jest słuszne. Dzięki temu w działania włączyć się mogą uczniowie o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Mają oni szansę rozwijać swoje talenty i wyrażać siebie w różnych formach. Projekt ten pozwala na ożywienie życia całej zbiorowości szkolnej, umożliwia artystyczne zaprezentowanie się, zdobycie laurów, nagród, wyróżnień, a przede wszystkim pogłębić wiedzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.