Facebook Google+ Twitter

Słowacy chcą przejąć Polskie Koleje Linowe. Co dalej z kolejką na Kasprowy?

Największa słowacka firma turystyczna Tatry Mountain Resorts planuje przejąć Polskie Koleje Linowe. 6 września w Zakopanem przedstawiciele TMR prezentowali władzom samorządowym i przedsiębiorcom swoje plany inwestycyjne.

Kolej linowa na Jaworzynę Krynicką. / Fot. Artur Guzy, CC 3.0 / wikipediaJak podaje tvn24, prezes zarządu TMR, Bohuç Hlavatě na spotkaniu w Zakopanem powiedział, że "Tatry zarówno z południowej, jak i północnej strony to jeden region i tutaj wspólnie musimy walczyć o klienta, który dzisiaj wyjeżdża do Włoch czy Austrii, i przyciągnąć go z powrotem do Tatr".

Tatry Mountain Resorts na inwestycje w Polsce ma przeznaczyć 35 mln euro. Poza wykupieniem Polskich Kolei Linowych, firma planuje także budowę nowoczesnych wyciągów.

Hlavatě zaznacza, że "nie ma co się ich obawiać", a także chce "przekonać polskie władze, że warto jest sprzedać PKL inwestorowi prywatnemu". Przedstawiciele TMR zapewniali w Zakopanem, że zależy im na wyższej jakości usług turystycznych.

Prywatyzacji PKL sprzeciwia się prezes stowarzyszenia im. hr. Władysława Zamoyskiego, były burmistrz Zakopanego, Piotr Bąk. Twierdzi, że "prywatyzacja PKL spowodowałaby roszczenia reprywatyzacyjne ze strony dawnych właścicieli gruntów w Tatrach". Dodaje, że jeśli prywatyzacja jest nieuchronna, należy ją przeprowadzić "tylko i wyłącznie przez giełdę, z zachowaniem kontrolnego pakietu akcji przez podmiot publiczny".

Z kolei obecny burmistrz Zakopanego, Janusz Majcher, jest pozytywnie nastawiony do zmian proponowanych przez TMR. Prywatyzacja PKL według niego "jest szansą na partnerstwo publiczno-prywatne".

Do Wiadomości24 możesz dodać
http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/dodaj_artykul.htmlwłasny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.