Facebook Google+ Twitter

Słowik i Bolo niewinni. Szef mafii pruszkowskiej skazany na 1,5 roku

Wczoraj sąd uniewinnił członków mafii pruszkowskiej Andrzeja S., ps. Słowik oraz Zygmunta R., ps. Bolo. Ich szef Janusz P., ps. Parasol został skazany tylko na 1,5 roku więzienia.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze Miasto"Państwo zawiodło"- skomentował ten wyrok znany dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski. Identyczne sformułowanie padało już wielokrotnie w okresie rządów PO, choćby ostatnio w osławionej aferze Amber Gold. I choć na pierwszy rzut oka są to dwie kompletnie różne, niezwiązane ze sobą sprawy; to w rzeczywistości łączy je kontrowersyjna postawa polskiego wymiaru sprawiedliwości. Trudno tutaj mówić o przypadku; tym bardziej, jeżeli przypomnimy sobie jak wymiar sprawiedliwości zachowywał się w sprawie porwania Olewnika.

Eksperci są tutaj zgodni - prokuratura zachowała się nieprofesjonalnie oraz niedbale i w ten sposób niejako zmusiła sąd do takiego wyroku. Jej wniosek był źle przygotowany i opierał się tylko na zeznaniach świadków koronnych, którzy plątali się w zeznaniach i co jakiś czas je zmieniali. Na tej podstawie sąd nie mógł orzec surowszego wyroku; tym bardziej, że we wniosku prokuratury zabrakło konkretnych dowodów.

W sprawie było blisko 40 oskarżonych. Sąd wymierzył kary od ośmiu lat więzienia do roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Kilkunastu oskarżonych zostało uniewinnionych, m.in. Andrzej S., ps. Słowik, i Zygmunt R., ps. Bolo.


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wyroki na gangsterów z Pruszkowa to kolejny sygnał o degrengoladzie państwa polskiego. Podczas ponad dwudziestu lat rządów wszystkich znaczących formacji politycznych świat przestępczy doszedł do potęgi nigdy dotąd w Polsce nieznanej. Jest w tej chwili znaczącym pracodawcą i największym obok biznesu źródłem korumpowania aparatu władzy, mediów i wymiaru sprawiedliwości. Rzeczpospolita schodzi na psy w każdej dziedzinie życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 13.09.2012 10:42

Jaja jak berety! Cały układ III RP to jedna wielka mafia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
  • JM
  • 13.09.2012 10:37

Robi się coraz wiekszy bałagan w naszym kraju.Instytucje,które powinny nas bronić definitywnie zawodzą.Jak nic się nie zmieni gangsterzy wykorzystają ten bezwład, a efekty tego zabaczymy wkrótce.Czy tak ma wyglądać "zielona wyspa" ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.