Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2023 miejsce

Słowik, Parasol i Wańka z Pruszkowa zatrzymani! [AKTUALIZACJA]

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w środę rano Centralne Biuro Śledcze Policji w związku z wyłudzaniem podatku VAT zatrzymało 14 osób. Wśród nich znaleźli się byli bossowie grupy pruszkowskiej - "Słowik", "Parasol" i "Wańka".

Andrzej Z. ps. Funkcjonariusze CBŚP dokonali zatrzymania czternastu osób poderzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT przez podawanie nieprawdziwych informacji w deklaracjach VAT-7, innymi przestępstwami o charakterze gospodarczym, w tym legalizacją zysków z przestępstw skarbowych oraz kryminalnym - szczególnie rozbojami.

Gang miał wyłudzić ze Skarbu Państwa ponad 35 mln złotych, a kolejne 20 mln wyprać.

Trzech z zatrzymanych to dawni członkowie zarządu mafii pruszkowskiej - Andrzej Z. ps. "Słowik", Janusz P. ps. "Parasol" i Leszek D. ps. "Wańka".

Wszystko wskazuje na to, że wbrew pogłoskom nie próbowali oni wcale odbudować struktur grupy pruszkowskiej, a wspomagali tylko zachodnio-pomorskiego przestępcę Sebastiana W. w jego nielegalnych interesach, które ten prowadził przede wszystkim na terenie Warszawy i Wrocławia.

W tej chwili nie można też potwierdzić ani zaprzeczyć, czy istnieje związek dzisiejszych zatrzymań z ostatnim aresztowaniem innego byłego członka "Pruszkowa" - Dariusza B. ps. "Bysio".

Po przesłuchaniach w szczecińskiej Prokuraturze Regionalnej, tamtejszy Sąd Okręgowy zdecydował o zastosowaniu sankcji w postaci tymczasowego aresztowania na okres powyżej dwóch miesięcy wobec 13 z 14 zatrzymanych - w tym szefa grupy Sebastiana W., "Słowika", "Parasola" i "Wańki". Względem jednej osoby orzeczono jedynie poręczenie majątkowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.