Facebook Google+ Twitter

Słowiński Szlak Rybacki nową atrakcją Ziemi Usteckiej i Słupskiej

Słowiński Szlak Rybacki to produkt turystyczny, który ma stać się jedną ze sztandarowych nadmorskich atrakcji Pomorza Środkowego.

Spływy kajakowe w Ustce / Fot. na-kajakach.plZgodnie z zamysłem Słowińskiej Grupy Rybackiej, która jest twórcą Słowińskiego Szlaku Rybackiego, ma on być połączeniem nadmorskiego wypoczynku z poznawaniem rybackich tradycji regionu. Obecnie na szlaku znajduje się 17 obiektów. W zależności od upodobań, turyści mogą m.in. wybrać się na wycieczkę rowerową z motywami rybackimi, wziąć udział w warsztatach ceramicznych, podczas których można stworzyć własnoręcznie pamiątki z pobytu nad morzem, w ofercie są także rejsy wędkarskie po Bałtyku.

Jak podkreśla Milena Ugorska-Knapczyk z Biura Słowińskiej Grupy Rybackiej, Słowiński Szlak Rybacki to jeden z elementów promowania rybołówstwa i rybactwa w regionie. - To przedsięwzięcie pokazujące wszystko to, z czym polskie morze powinno się kojarzyć - świeże rybne smaki i mnogość innych lokalnych specjałów okraszonych bogatą historią rybacką obszaru – mówi Ugorska-Knapczyk.

W ofercie szlaku znajdują się m.in.: warsztaty kulinarne zawijania śledziowych koreczków, świeża ryba na telefon, spływy kajakowe, warsztaty artystyczne, zwiedzanie usteckiego portu, warsztaty w manufakturze produkującej usteckie krówki, rejsy kutrem na połów dorsza, rajdy rowerowe, zwiedzanie muzeów: Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, a także Galerii Rybołówstwa w Jezierzanach, zajęcia z podstaw żeglarstwa. Na szlaku znalazły się także punkty gastronomiczne serwujące nadmorskie ryby oraz potrawy na bazie lokalnych produktów.

Twórcą szlaku jest Słowińska Grupa Rybacka, która powstała na terenie nadmorskich gmin: Ustka, Słupsk, Smołdzino, Kobylnica, Kępice i Postomino, które położone są na styku województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.