Facebook Google+ Twitter

Słownik ling.pl doczekał się nowej wersji

Największy polski słownik internetowy ling.pl przeszedł gruntowne zmiany.

 / Fot. LogoNajwiększy polski słownik internetowy ling.pl przeszedł gruntowne zmiany. Po raz trzeci od 11 lat wydawca zdecydował się na zmianę szaty graficznej. Ponadto serwis wprowadził nowy interfejs użytkownika i dodatkowe sposoby wyszukiwania haseł (ich liczba, ze wszystkich języków, przekracza dwa miliony).

Prawdziwe nowości kryją się jednak w szczegółach: ling.pl wprowadził między innymi najobszerniejszą w Polsce bazę słówek angielskich (zawierającą ok. 100 tys. nagrań słówek wykonanych przez profesjonalnych lektorów zarówno w wariancie brytyjskim, jak i amerykańskim), kilkadziesiąt tysięcy nagrań wymowy słówek z innych języków, a także kilkaset tysięcy nowych przykładów użycia słówek angielskich i niemieckich (na licencji zachodnich wydawców). Redakcja unowocześniła także możliwości integracji z portalami społecznościowymi, a także wprowadziła nową uproszczoną wersję słownika na telefony komórkowe (oprócz strony mobilnej dostępna jest także aplikacja na iPhone'a, a wkrótce na Androida).

Serwis ling.pl powstał w 2001 roku. Od wielu lat jest najobszerniejszym bezpłatnym słownikiem wielojęzycznym w Polsce. Zawiera słowniki udostępniane na licencji od wydawców książkowych (łącznie blisko 100 słowników ogólnych i specjalistycznych).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Serwis był znakomity już gdy go zacząłem używać kilka lat temu, a teraz, z poszerzoną bazą i nagraniami z wymową jest fenomenalny. Wielokrotnie pomagał mi, gdy słowniki papierowe zawodziły. Polecam i mam nadzieję, że nie wprowadzą tam opłat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.