Facebook Google+ Twitter

Słowo biskupów na rozpoczynający się Adwent

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 07:33

Całe nasze ziemskie życie jest adwentem, czyli oczekiwaniem na pełnię życia z Bogiem. Podkreślają to w swoim liście do wiernych arcybiskupi warszawscy - Kazimierz Nycz i Henryk Hoser.

Hierarchowie zwracają uwagę, że rozpoczynający się Adwent jest okazją do przypomnienia sobie o potrzebie wrażliwości na obecność Chrystusa codziennie przychodzącego do nas w bliźnich, a szczególnie w potrzebujących pomocy.

Nawiązują także do hasła kolejnego roku pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce - "Otoczmy troską życie" podkreślając, że chodzi nie tylko o przypominanie o licznych zagrożeniach, jakie dla życia niesie współczesna cywilizacja, ale przede wszystkim ukazywanie jego piękna.

"Trzeba, aby każdy człowiek odkrył, że życie jest darem Boga, umiał się nim zachwycić i chciał żyć otaczając szacunkiem nie tylko własne życie, ale także życie innych ludzi i całego stworzonego świata" - napisali arcybiskupi.

List jest dzisiaj czytany w kościołach Archidiecezji Warszawskiej.

Arcybiskupi Kazimierz Nycz i Henryk Hoser przypominają również o nauczaniu Kościoła odnoszącym się do małżeństwa i rodziny. Jak piszą - "Rodzina jest głęboką wspólnotą życia i miłości, jest sanktuarium życia, gdzie jest ono przyjmowane i chronione przed licznymi atakami. Zaznaczają, że "dzisiaj potrzeba wysiłku i mobilizacji sumień aby wprowadzać w czyn wielką strategię obrony życia i razem budować cywilizację miłości".

Hierarchowie zwracają także uwagę na konieczność dbania nie tylko o fizyczne życie człowieka, ale także o życie duchowe. Jak podkreślają - "ono również potrzebuje ożywienia, oczyszczenia i uświęcenia, a adwentowe rekolekcje i skupienia mogą być temu pomocne".

Zachęcają również do zwrócenia większej uwagi na otaczający nas świat przyrody i dostrzegania potrzeby poszanowania tej rzeczywistości: "...Wszystkim nam potrzeba ekologicznej wrażliwości aby mądrze władać przyrodą i zachować jej życiodajne piękno dla następnych pokoleń".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.