Facebook Google+ Twitter

"Słowo na R" – komediowy serial na poważny temat

Wzruszająca, a jednocześnie urocza opowieść o życiu, zmaganiach z chorobą, pogonią za marzeniami w zderzeniu ze śmiercią. Serial, wobec którego nie można przejść obojętnie, który ukazuje co to znaczy czerpać z życia pełnymi garściami.

Cathy Jamison (Laura Linney) – żona, matka, nauczycielka, chora na raka.

Po raz pierwszy w Polsce wyemitowany zostanie największy od 8 lat hit amerykańskiej płatnej telewizji Showtime (przebił m.in. "Californication", "Dextera", "Siostrę Jackie" czy "Trawkę"). Serial opowiada o życiu kobiety (w tej roli Laura Linney - zdobyła za nią Złotego Globa), u której wykryto raka w zaawansowanym stadium i która postanawia gruntownie zmienić swoje życie.

Kiedy Cathy Jamison (Laura Linney) dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora na raka, stara się pogodzić ze świadomością, iż wkrótce umrze. Postanawia się nie zadręczać i jak najlepiej wykorzystać czas, który jej pozostał. Diagnozę przyjmuje z pogodą ducha i traktuje chorobę jak wyzwanie, aby resztę swoich dni przeżyć jak najpełniej. Prawdę o swoim stanie zdrowia ukrywa przed mężem Paulem i nastoletnim synem Adamem. Od tej chwili zamierza cieszyć
się pełnią życia i spełnić swoje najskrytsze marzenia.

Dla niektórych reakcja Cathy na diagnozę lekarza może wydać się szalona i szokująca. Jednak myśl o tym, że nie ma nic do stracenia, uskrzydla ją i sprawia, że zapomina o swoich kompleksach i lękach, odkrywa w sobie pasję i wolność. Jednocześnie stara się zatroszczyć o przyszłość najbliższych. Postanawia zrealizować swoje najskrytsze pragnienia - basen na tyłach domu i czerwony sportowy samochód, który zamierza zostawić w spadku synowi na osiemnaste urodziny. Jej podróż do kresu życia staje się tym bogatsza, im więcej spotyka na swojej drodze osób, których być może nie poznałaby, gdyby nie choroba.

Emisja serialu na Tele5 od 30 marca, poniedziałek-piątek około godziny 22.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.