Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8398 miejsce

"Ślub doskonały" - farsa w najlepszym wydaniu w Teatrze Kwadrat

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-12-11 15:52

W Teatrze Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego trwają ostatnie przygotowania przed premierową odsłoną spektaklu "Ślub doskonały" w reżyserii Marcina Sławińskiego, która będzie miała miejsce 14 grudnia.

 / Fot. Teatr Kwadrat"Z pozoru niewinna sceneria hotelowego apartamentu, budzący się po wieczorze kawalerskim z chronicznym bólem głowy, przyszły Pan Młody, a u jego boku, w tym samym łóżku zupełnie nieprzewidziana a planie tego poranka, tajemnicza nieznajoma." - takiej treści wstęp możemy przeczytać w informacji prasowej dotyczącej spektaklu "Ślub doskonały". Tego typu przedstawienie tła wydarzeń połączone z bardzo dobrze dobraną obsadą - w rolach m.in. Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Marta Żmuda-Trzebiatowska - powoduje, że błyskotliwa sztuka angielskiego autora, Robina Howdona zapowiada się niezwykle interesująco.

"Czy wpadka wyjdzie na jaw? Co ze ślubem? Czy w tym splocie niesprzyjających zbiegów okoliczności, może zdarzyć się prawdziwa miłość? Jak zachowywać się w absurdzie tych zdarzeń? Pozostać uczciwym względem siebie czy wiernym zobowiązaniom? Utrzymać status quo, czy odważyć się na rewolucyjną decyzję? - oto "dylemat na miarę Freuda". Dylemat, który doprowadzi bohaterów do zaskakującego rozstrzygnięcia" - tak widzi sztukę Andrzej Nejman, odtwórca roli Toma i Dyrektor Teatru Kwadrat.

Andrzej Nejman w przeciwieństwie do młodszej części obsady zalicza się również do grona osób, które już miały przyjemność występowania w farsach. "W tym gatunku czuję się najlepiej, ogólnie lubię grać w komediach, ale w farsie przede wszystkim. Wiąże się to z tym, że zaczynałem od tego rodzaju spektakli. W tamtym okresie miałem rzeczywiście od kogo się uczyć, chociażby od: Pawła Wawrzeckiego, śp. Jerzego Turka czy Jana Kobuszewskiego. Ogólnie co do fars, to postanowiliśmy wrócić do naszej tradycji, bo zawsze chcemy mieć w Teatrze Kwadrat jedną lub dwie tego typu sztuki." - mówi aktor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.