Facebook Google+ Twitter

"Ślub doskonały" w Teatrze Kwadrat

"Ślub doskonały" w teatrze Kwadrat to sztuka Robina Hawdona, przetłumaczona przez Elżbietę Woźniak i wyreżyserowana przez Marcina Sławińskiego. Jest to pełna nieprawdopodobnych zdarzeń komedia ze świetną obsadą aktorską. Warto obejrzeć.

Bill, pan młody, budzi się rano w pokoju hotelowym po wieczorze kawalerskim; nic nie pamięta, naga kobieta leży razem z nim w łóżku i nie jest to jego narzeczona. Pytanie, kim więc jest ta piękna kobieta i co się tak naprawdę wydarzyło? Z przerażeniem patrzy która godzina, bo przecież lada moment w tym apartamencie jego narzeczona będzie się przygotowywać do tego najważniejszego momentu w życiu – ślubu. W takiej sytuacji nie zostaje nic innego, jak ukryć nieznajomą przed narzeczoną. Nie jest w stanie jednak wszystkiego przewidzieć.

Rozpoczyna się lawina nieporozumień, kłamstw oraz pomyłek. Są momenty, że nikt do końca nie wie kto jest kim, co w efekcie daje wiele niespodziewanych i zabawnych sytuacji.

Na ogromne oklaski zasłużyli wszyscy aktorzy. Paweł Małaszyński (Bill, pan młody) jak i Andrzej Nejman (Tom, drużba i przyjaciel pana młodego) są na scenie praktycznie cały czas. Grają role bardzo wymagające, zarówno aktorsko jak i fizycznie. Obydwaj panowie świetnie się prezentują w swoich mundurach i tworzą bardzo zgrany duet przyjaciół. Jednak ich przyjaźń będzie wystawiona na próbę. W małej roli występuje też Andrzej Grabarczyk jako właściciel hotelu.

Na scenie partnerują im same piękne kobiety: Marta Żmuda-Trzebiatowska w roli Judy, czarująca na scenie, Katarzyna Glinka – Rita, w moim odczuciu trochę oziębła, nerwowa, ale jednocześnie silna kobieta, nieco zdezorientowana i najdłużej nieświadoma całej sytuacji oraz Magdalena Lamparska - Julie (teoretycznie pokojówka, która odgrywa również ważną rolę, dając się wciągnąć w zamieszanie). Magdalena Lamparska, debiutująca na scenie Teatru Kwadrat, świetnie wcieliła się w rolę, więc owacje publiczności w pełni zasłużone. Ewa Kasprzyk, mimo iż jest jej niewiele na scenie, samym pojawieniem się wzbudza radość i uśmiech na twarzach widzów.

Wieczór ze "Ślubem doskonałym" zapewnia widzom doskonałą zabawę oraz dużą dawkę humoru. Na pewno nikt się nie będzie nudził.

Moją uwagę również przykuła scenografia – bardzo ciekawy wystrój dwupokojowego apartamentu, śmieszne cherubinki oraz podkład muzyczny z fragmentami hitów np. Lady Gagy, Moniki Brodki, Lany del Rey i Gustawo Limy oddają klimat przedstawienia.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.