Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24533 miejsce

Ślub księcia Williama i Kate Middleton. "Celebracja" w Warszawie

Konferencją w hotelu Intercontinental w Warszawie Polska symbolicznie uczciła zaślubiny księcia Williama. Poza śledzeniem transmisji z ceremonii, goście konferencji mogli porozmawiać z prof. Normanem Daviesem, ambasadorem Ricem Toddem oraz Martinem Oxley'em z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

- To ważne dla monarchii zdarzenie, bo sympatia jaką obdarzyli Brytyjczycy Państwa Młodych, przenosi się na całą rodzinę królewską i monarchię - mówił ambasador Ric Todd na spotkaniu w Warszawie.

 / Fot. PAP/EPAŚlub księcia Williama oraz Kate Middleton to wydarzenie, które wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród Brytyjczyków. Polaków być może nie dopadła przedślubna gorączka, ale z zaciekawieniem śledzili przygotowania pary do ceremonii zaślubin. Właśnie z okazji tego wydarzenia w Warszawie, w hotelu Intercontinental, zorganizowana została specjalna konferencja. Celem spotkania było przede wszystkim wspólne uczczenie tak ważnego dla Wielkiej Brytanii wydarzenia oraz przybliżenie zainteresowanym okoliczności oraz tradycji związanych z królewskim ślubem.

Norman Davies podkreślił, że choć ślub księcia Williama i Kate Middleton nawiązuje do tradycji, to ta tradycja ewoluuje.
- Dzisiejsza tradycja to mit, pewna fikcja- bowiem każde kolejne pokolenie rodziny królewskiej wymyśla swoją własną jej wersję.- podsumował brytyjski historyk.

Zarówno Norman Davies, jak i ambasador Ric Todd, zwracali uwagę na znaczenie ceremonii dla królowej i monarchii, a także dla samych Brytyjczyków, którzy poczuli się zjednoczeni tym wydarzeniem.
- Historia miłosna księcia i jego narzeczonej była niezwykła- spotkali się na uniwersytecie i zakochali. To nigdy wcześniej nie zdarzyło się w rodzinie królewskiej- powiedział ambasador.
Profesor Norman Davies dodał, że to wydarzenie bezprecedensowe- William jako pierwszy z rodu pojmie za żonę kobietę spoza środowiska arystokratycznego.

od lewej: Martin Oxley, prof. Norman Davies, ambasador Ric Todd / Fot. Katarzyna WęsierskaJE Ambasador Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce Ric Todd i profesor Norman Davies odpowiadali na pytania dotyczące ceremonii zaślubin. Wg ambasadora Todda, te niezwykle ważne dla monarchii zaślubiny, i tak na pewno zostaną przyćmione w 2012 roku, kiedy to królowa Elżbieta będzie obchodzić brylantową rocznicę swojego panowania.

W konferencji wzięli też udział eksperci, którzy opowiadali o etykiecie i zasadach dyplomatycznych takich uroczystości oraz komentowali szczegóły ceremonii. Gośćmi spotkania byli: Anna Pilawska-Baranowska, organizatorka ślubów w Polsce, Jan Piekarski, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego MSZ i Natalia Jarosińska, projektantka.
Tuż przed samą transmisją eksperci spekulowali na temat dresscode'u obowiązującego na ceremonii oraz tego, w jakiej sukni przed ślubnym kobiercem stanie Kate. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ślub jest mniej wystawny niż ten księcia Karola i Diany sprzed 30 lat. Pomimo większej liczby zaproszonych gości (było ich aż 660) sama ceremonia i przyjęcie były bardziej "na luzie".od lewej: Anna Pilawska-Baranowska, ambasador Jan Piekarski, projektantka Natalia Jarosińska / Fot. Katarzyna Węsierska

Tych którzy niepokoili się o portfele Brytyjczyków nadwyrężone królewskim ślubem uspokojono. Ceremonia została opłacona ze specjalnie przygotowanego na ten cel budżetu. Większą część kosztów pokrył ojciec Pana Młodego, książę Karol. Rodzina panny młodej wzięła na siebie koszty uszycia sukni, a to jak mówił ambasador Todd, koszt małego samolotu.

Nie zabrakło także polskiego akcentu tej uroczystości: Starosta Tatrzański przekazał prezent od ludzi gór dla Młodej Pary. W ogromnej paczce znalazły się oscypki i wianki ślubne.

Po zakończeniu transmisji z królewskich zaślubin głos ponownie zabrali zaproszeni goście. Wszyscy zdecydowanie wyrazili zachwyt oprawą samej ceremonii. Pojawiły się także życzenia dla Młodej Pary.

Na zakończenie konferencji uczestnicy wznieśli krótki toast.
- God save the Queen! God save William and Katherine!- zawołał wznosząc kieliszek ambasador Ric Todd.

Program:
11.00
11.30 obecność JE Rica Todda i profesora Normana Daviesa
11.30
13.00 spotkania z ekspertami oraz transmisja na żywo z Westminster Abbey
13.00
13.15 toast za pomyślność Młodej Pary oraz komentarz JE Rica Todda i profesora Normana Daviesa

Zobacz infografikę
Przebieg ceremonii ślubnej księcia Williama I Kate

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z Wojciechem Arciszewskim, żenujące że dzienniki/wiadomości zdominowało że ktoś gdzieś wziął ślub bez jakiegokolwiek znaczenia politycznego, społecznego, naukowego, etycznego, itd., po którym i tak zapewne zaraz będą zdrady i romanse a na końcu separacja lub rozwód. To się nadaje do brukowców a nie poważnych mediów. Jaka suknia, jak długo trwał pocałunek, itd., to jest żenujące, bo to nie ma na nic istotnego żadnego wpływu, to jest odwracanie uwagi od rzeczywistych czy istotnych problemów, taka spektakularna baśń dla dorosłych aby zapomnieli o tym co ważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytacz
  • czytacz
  • 30.04.2011 06:06

Polaczkiem to Ty jesteś, ja jestem Polakiem ćmoku.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polaczki zawsze zawistne .

Komentarz został ukrytyrozwiń
agata
  • agata
  • 29.04.2011 12:30

mike Dzisiaj 11:57

polska zazdrość cię zżera.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 29.04.2011 12:04

Kto zapłaci za tę Konferencję?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 29.04.2011 11:57

Zgadzam sie z Panem Panie Arciszewski.
niestety dzisiejsze media łapią na pierwsze strony to czym zachłyśnie się społeczeństwo. niczym tanie dziewczynki.
I wszyscy żyją teraz ślubem jakiegos tam księcia jakby to rzeczywiście było czym się upajać. trochę rozsądku by się przydało a nie jak matołki lecieć na oślep za każdym tanim hasłem. A może za chwile będzie "lubię to na na Facebook" o ile już nie jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ambasada Brytyjska ma prawo organizować tego typu konfrencję, nie widzę w tym nic zdrożnego.

Natomiast mierzi mnie sztuczne podsycanie owego ślubnego tematu przez krajowe media, niektóre telewizyjne dzienniki zostały zdominowane przez ślub.
Dla mnie ów ślub to ciekawostka, pasująca bardziej do kronik towarzyskich, a nie na pierwsze strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aga
  • Aga
  • 29.04.2011 11:24

"Ślub księcia Williama oraz Kate Middleton to wydarzenie, które wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród Brytyjczyków. Polaków być może nie dopadła przedślubna gorączka, ale z zaciekawieniem śledzili przygotowania pary do ceremonii zaślubin. Właśnie z okazji tego wydarzenia w Warszawie, w hotelu Intercontinental, zorganizowana została specjalna konferencja."
- wiecie co wam powiem? kompletny debilizm i zachłyśnięcie się czymś innym BO TO NIE POLSKIE.
Królewska para zapewne DOCENI wasze starania buahahahah !!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

BYK LITEROWY W TYTULE. jaka Late ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.