Facebook Google+ Twitter

Ślub stulecia w liczbach

W tle ślubu księcia Williama z Kate Middleton działo się wiele. A statystyki tylko podkreślają znaczenie i ogromny zasięg tego wydarzenia. Przekonajmy się, co o ślubie stulecia mówią liczby.

Pierwszy pocałunek państwa młodych na tarasie Pałacu Buckingham trwał mniej niż 3 sekundy / Fot. # The_royal_family_on_the_balcony.jpg: Magnus D/# The_royal_family_on_the_balcony.jpg: Magnus DOkoło 2 mld ludzi w 180 krajach na całym świecie oglądało ślub w telewizji.
5000 oficerów policji było odpowiedzialnych za utrzymanie porządku. Dodatkowo tego dnia na służbie było 35 specjalnie wyszkolonych psów tropiących, w celu ewentualnego wykrycia ładunków wybuchowych.
55 osób zostało aresztowanych, co zostało stwierdzone 24 godziny po ceremonii. Do poważniejszych incydentów jednak nie doszło.
130 ulicznych zamiatarek zostało zatrudnionych na okres trwania uroczystości, to o 100 więcej niż zwykle.
Zamiatarki musiały podołać 140 000 000 śmieci, przy czym jak podaje rzecznik Rady Westminster: "obecność końskiego nawozu była największym problemem".
5500 ulic zostało zamkniętych na czas ceremonii.

Około milion osób próbowało dostrzec ślubną paradę z ulic Londynu. Na trasie przejazdu orszaku nowożeńców z Opactwa Westminsterskiego do Pałacu Buckingham zgromadziło się więcej osób, niż przypuszczano przed uroczystością. Orszak składał się z pięciu zaprzęgów konnych, a jego trasę oddzielono od widowni 1100 barierkami bezpieczeństwa.
10 milionów dolarów - tyle pieniędzy pochłonęły koszty ochrony, sprzątania i przygotowania przejazdu orszaku.

2,7 metra - takiej długości był tren sukni ślubnej panny młodej, uszytej z jedwabiu i kości słoniowej. Tren Kate był znacznie krótszy od tego, którym mogła pochwalić się księżna Diana (8 metrów). Żeby utrzymać suknię w stanie nieskazitelnym wytwórcy musieli myć ręce co 30 minut, a igły, którymi pracowano, zmieniano co 3 godziny (w celu utrzymania narzędzi ostrymi). Dla Kate Middleton przygotowano trzy identyczne suknie ślubne, na wypadek gdyby któraś z nich uległa uszkodzeniu lub zabrudzeniu.
120 mil materiałów flagowych - taką sprzedaż odnotowało Tesco w sieciach swoich sklepów. Podniosła się także znacznie sprzedaż szampana i wina. Co ciekawsze, sprzedaż kurczaka i kiełbasek na tydzień przed uroczystością wzrosła dwukrotnie.

650 osób
uczestniczyło w uroczystościach w Pałacu Buckingham, kontynuowanych przez cały dzień. Na formalnym przyjęciu spożyto około 10000 kanapek, przygotowanych przez zespół 21 kucharzy.

300 bliskich przyjaciół i członków rodziny zostało zaproszonych na wieczorne przyjęcie, na którym goście weselni mieli do wyboru dwa ciasta. Tradycyjny weselny tort składał się z 17 oddzielnych ciast owocowych, z których 12 tworzyło podstawę tego cukierniczego dzieła sztuki. Tort miał osiem poziomów i ozdobiony był około 900 cukrowymi kwiatkami i liśćmi, a także girlandami, odwzorowującymi sztukaterie na ścianach królewskiego pałacu. Tort wraz z wszystkimi dodatkami powstawał przez ponad 3 miesiące. Poza oficjalnym tortem weselnym były też ulubione czekoladowe herbatniki księcia Williama w formie drugiego tortu. Ciasto składało się z 1700 ciasteczek i 17 kilogramów czekolady.

300 funtów - taką wartość ma szalik, który otrzymał na pamiątkę każdy z 1900 zaproszonych gości.
26 fundacji charytatywnych otrzyma wsparcie, dzięki prezentom ślubnym młodej pary.
3 sekundy - tyle mniej więcej trwał pierwszy pocałunek państwa młodych na tarasie Pałacu Buckingham.
39 muzyków z The London Chamber Orchestra uświetniało uroczystości ślubne.
3 byłe sympatie zaprosił pan młody na swój ślub. Jego żona zrewanżowała się tym samym. Kate także zaprosiła trzech byłych partnerów.
1 mln funtów szterlingów - takie odszkodowanie otrzyma Kate, zgodnie z zapisami intercyzy w przypadku rozpadu małżeństwa z Williamem.

Też ciekawe:
Wszystko o ślubie - infografika
Książe William ma problem: jak sfinansować swój dwór
Królowa nadała małżonkom nowe tytuły. Zobacz jakie
Warszawskie celebracje w dniu ślubu. Był ambasador i znany historyk


Wykorzystane źródła:
BBC
Newsinfo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.