Facebook Google+ Twitter

Słubice: niemy hołd w 90. rocznicę bitwy warszawskiej

Dziś w całym kraju obchodzono 90. rocznicę bitwy warszawskiej. W Słubicach nic nie wskazywałoby na to, że trwa święto, gdyby nie pozamykane sklepy i lokale. Pod pomnikami Bohaterów i Sybiraków nie było zniczy ani kwiatów.

Pomnik Sybiraków w Słubicach / Fot. Roland SemikPomnik Bohaterów wg projektu Mieczysława Krajniaka oraz pomnik Sybiraków w Słubicach, to miejsca lokalnych uroczystości z okazji świąt państwowych oraz rocznic ważnych wydarzeń o charakterze narodowym. Tak dzieje się m.in. 3 maja, 8 maja, 1 września, 17 września i 11 listopada.

Wśród tych dat, przynajmniej w tym roku, zabrakło 1 sierpnia (rocznica wybuchu powstania warszawskiego) i 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego, 90. rocznica bitwy warszawskiej). 2 tygodnie temu pamięć powstańców uczczono przynajmniej próbą syren alarmowych, wprawdzie nie wszędzie słyszalnych, ale oddających hołd "pokoleniu Kolumbów" i ich poświęceniu podczas zrywu z sierpnia 1944 r.

Na szczęście o rocznicy "cudu nad Wisłą" nie zapomniały lokalne media oraz księża odczytujący intencje mszy świętych. Pozostali mieszkańcy oddali swój prywatny, niemy hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej - bitwy, uznanej za 18. na liście przełomowych bitew w historii świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.