Facebook Google+ Twitter

Ślubowanie paraolimpijczyków. Czerwiński jedzie do Pekinu

Wczoraj w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się uroczyste ślubowanie polskiej reprezentacji paraolimpijskiej. Do Pekinu pojedzie 91 niepełnosprawnych sportowców. Tymczasem 263 olimpijczykiem został Przemysław Czerwiński.

Jak wysoko skoczą polscy tyczkarze w Pekinie? / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:POL_Szczecin-MSLWM(MP).jpg Na miesiąc przed XIII Igrzyskami Paraolimpijskimi, które odbędą się w dniach 6 - 17 września, zawodnicy otrzymali nominacje i odczytali tekst ślubowania. Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki poprosił zawodników o jak najlepszą postawę i o jak najwięcej powodów do wzruszeń. W tegorocznej Paraolimpiadzie startować będzie 4 tys. sportowców ze 150 państw. Rywalizacja odbywać się będzie pod hasłem: „Wspólne przygotowania i równy splendor”. Oznacza to zapewnienie przez organizatorów takich samych warunków obsługi i pobytu olimpijczyków i paraolimpijczyków. Walka o medale toczyć się będzie w 20 dyscyplinach, po raz pierwszy do programu igrzysk włączone zostało wioślarstwo. Najwięcej polskich reprezentantów wystartuje w konkurencjach lekkoatletycznych (29 zawodników i zawodniczek) oraz w pływaniu (12 osób). Szef polskiej misji paraolimpijskiej liczy na minimum 7 medali.

Natomiast reprezentację polskich olimpijczyków wzmocnił kolejny zawodnik. 263. osobą, która pojedzie do Pekinu walczyć o medale, został tyczkarz Przemysław Czerwiński. 23-letni lekkoatleta MKL Szczecin podczas środowego mityngu na stadionie Wiesława Maniaka w Szczecinie uzyskał wymagane minimum, pokonując wysokość 5,70 m. W Pekinie w skoku o tyczce reprezentować nas będzie dwóch panów (Kolasa, Czerwiński) oraz dwie panie (Pyrek i Rogowska).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.