Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24710 miejsce

Słuchacze katowickiej Szkoły Policji stróżami prawa w Bytomiu

Katowicka Szkoła Policji podpisała kolejną umowę, tym razem z gminą Bytom. Dotyczy ona odbywania praktyk słuchaczy tej placówki na terenie miasta Bytomia. Podpisanie dokumentu 5 marca br. przez komendanta szkoły insp. Jarosława Kaletę i prezydenta Bytomia Piotra Koja miało miejsce w Galerii Motoryzacji i Techniki Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu.

Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu Piotr Klimza w powitaniu gości / Fot. Piotr A.JeleńZebranych powitał dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu, Piotr Klimza, a miejsce istotnie, nieprzypadkowe na podpisanie takiej umowy.

Mieszcząca się w obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Galeria Motoryzacji i Techniki działa, jako pracownia Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu. W trzech pawilonach wystawienniczych eksponuje zarówno pojazdy cywilne, jak i militarne.

W poniedziałek 5 marca zostały podpisane dokumenty w sprawie pełnienia na terenie Bytomia służby patrolowej przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. Zajęcia teoretyczne w Katowicach, praktyka w Bytomiu.

W ramach porozumienia miasto przekaże na rzecz Funduszu Wsparcia Szkoły Policji w Katowicach środki, które przeznaczone zostaną m.in. na pokrycie kosztów przewozu szkolących się policjantów do miejsc pełnienia służby na terenie Bytomia.

Dokument podpisali komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta oraz prezydent Bytomia Piotr Koj.Gospodarz miasta, prezydent Piotr Koj o celowości podjętej współpracy pomiędzy gminą a Szkołą Policji w Katowicach. / Fot. Piotr A.Jeleń

Drugim z podpisanych dokumentów było porozumienie, regulujące sposób realizacji zadań związanych z organizacją służby patrolowej na terenie gminy. Akt podpisali komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta i komendant Policji Miejskiej w Bytomiu nadkom. Andrzej Szymczyk. Zawarte porozumienie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w mieście.

Jak wspomniałem, miejsce podpisania dokumentów jest niprzypadkowe. Galeria Motoryzacji i Techniki, dysponująca trzema pawilonami wystawienniczymi, prezentuje w nich zabytkowe pojazdy cywilne i militarne. Dzięki Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach pawilon militarny wzbogacił się o kolejne cztery pojazdy, a z garnizonu bytomskiego trafiło na wystawę całkowite umundurowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Miło w imieniu służb mundurowych czytać takie komentarze. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, w swojej ralacji pokazałeś "jasną stronę księżyca", tej potrzebnej służby.
Nie mam żadnych powiązań rodzinnych, czy towarzyskich, więc bez kumoterstwa
oświadczam, że cenię i szanuję ich pracę,!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." "Nauka nie idzie w las."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.