Facebook Google+ Twitter

Słuchaj zapomnianych piosenek i pomóż razem z PAH ludziom dotkniętym wojną w Syrii

Polska Akcja Humanitarna uruchomiła serwis listenforsyria.pl. Poprzez słuchanie zapomnianych piosenek można pomóc ludziom dotkniętym wojną w Syrii.

 / Fot. materiały prasowe PAHListenforsyria.pl to pierwszy na świecie serwis muzyczny, który umożliwia pomoc potrzebującym poprzez słuchanie zapomnianych piosenek. Wystarczy wejść na stronę, kliknąć przycisk POMÓŻ, wybrać kwotę i wysłuchać piosenki z zerową liczbą odtworzeń. W serwisie Spotify jest 4 mln takich piosenek.

Wysłuchany utwór otrzyma nowe życie, a za zebrane w ten sposób fundusze Polska Akcja Humanitarna dostarczy mąkę do syryjskich piekarni. Żeby zaspokoić zapotrzebowanie na chleb dla 100 osób potrzeba 30 kg mąki wartej 25 zł. By przetransportować mąkę do Syrii konieczny jest zakup 25 ton. Dzięki temu współpracujące z PAH piekarnie są w stanie wyprodukować chleb, do którego dostęp przez miesiąc ma 75 tys. osób.

W niedzielę 15 marca 2015 roku miną 4 lata od wybuchu wojny domowej w Syrii. Na obszarach dotkniętych tym konfliktem Polska Akcja Humanitarna od ponad dwóch lat realizuje projekty pomocowe, dzięki którym pomogła już 640 tys. osób. Wojna zmusiła niemal 8 milionów ludzi do opuszczenia swoich domów i poszukiwania schronienia na terenie własnego kraju. Prawie 4 miliony z nich to dzieci. Obecnie żyją one na terenach dotkniętych wojną, zapominanie przez społeczność międzynarodową. Ich codziennością jest skupienie się na walce o przetrwanie.

Czytaj także: UNICEF: Z powodu konfliktu w Syrii i Iraku cierpi 14 mln dzieci


Źródło: AIP/PAH

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.