Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35275 miejsce

Słupsk. Członkowie PZPR w szeregach Platformy Obywatelskiej

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-11-21 11:34

Wśród nowo wybranych radnych Rady Miejskiej z ramienia Platformy Obywatelskiej są byli członkowie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zatajenie tego faktu podczas kampanii wyborczej zbulwersowało grupę słupszczan. Platforma w swoich zamierzeniach miała się odciąć od byłego aparatu ucisku i osób z nim związanych.

eszcze podczas kampanii samorządowej PO odcinała się od PRL-owskiej przeszłości, młodzieżówka Platformy rozbijała nawet partyjny beton. /Fot. Dziennika BałtyckiTymczasem w swoich szeregach ma aż cztery osoby związane wcześniej z PZPR. To Zdzisław Sołowin, Romuald Machaliński, Ewa Kumik oraz Jan Lange. Przeszłość nowych radnych nie przeszkadza liderowi PO w Słupsku -Zbigniewowi Konwińskiemu.
- Od zawsze jasno stawialiśmy sprawę, że czym innym jest bycie szeregowym członkiem PZPR, do której należało 3 miliony Polaków, a czym innym bycie w przeszłości funkcyjnym członkiem tej organizacji. Jeżeli ktoś był szeregowym członkiem PZPR, a takie osoby należały też do „Solidarności”, a tak jest w przypadku tych osób, to nie widzę przeszkód.
Zdaniem Konwińskiego, jeżeli byli członkowie PZPR dowiedli swoim życiem, że są uczciwi, to w żaden sposób nie zasługują na skreślenie.
Lider Platformy Obywatelskiej zapewnia jednak, że mieszkańcy Słupska nie powinni się czuć zawiedzeni, bo wybrane przez nich osoby są powszechnie znane i szanowane.
- Ich wybór na radnych świadczy o tym, że są pozytywnie odbieranie przez mieszkańców Słupska - dodaje.
Niestety, nie udało nam się skontaktować wczoraj z radnymi, byłymi członkami PZPR. Dowiedzieliśmy się jedynie, że Zdzisław Sołowin, jako prezes Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki zrezygnuje z szefowania mu. Powodem jest dofinansowywanie SKLA przez miasto. Z dotychczasowej funkcji w radzie nadzorczej Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zrezygnuje też Zbigniew Konwiński.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.