Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2255 miejsce

Słupsk: Jedyne kino w mieście zamienili na Biedronkę

Internauci śmieją się ze Słupska, bo na terenie starego miasta powstał supermarket sieci Biedronka. Jeszcze rok temu, w miejscu sklepu funkcjonowało kino "Milenium". Ostatni seans wyświetlono 16 grudnia ubiegłego roku.

Kino "Milenium" powstało w Słupsku 4 kwietnia 1963 r. i było wtedy jednym z największych i najnowocześniejszych kin w kraju. Niemodernizowany przez lata budynek, przestał odpowiadać widzom. Podczas prezentowanych filmów, w sali panowały niskie temperatury, a jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku, również pozostawiała wiele do życzenia. Podjęto więc decyzję, iż obiekt po ponad 47-letniej działalności, trzeba zamknąć. Wiosną 2011 roku rozpoczął się remont budynku po kinie, a właściciel - Janusz Gaczyński zdradził, że parter ma pełnić funkcję handlowo-usługową, a piętro kinowo-rekreacyjną.

8 grudnia br. na parterze byłego "Milenium", został otworzony dyskont sieci Biedronka. Owa wiadomość rozwścieczyła miejscowych internautów, którzy nie mogli pogodzić się z faktem, iż jedyne kino w mieście zostało zamienione kolejnym już marketem. Na portalu społecznościowym Facebook, utworzyli oni nawet akcję, mającą bojkotować robienie zakupów w Biedronce na Starym Rynku. Niestety kampania nie przyniosła oczekiwanych efektów, bo przez najbliższe dni sklep był oblegany przez klientów.

Większość słupszczan ma pretensje do samorządowców o to, że zaburzają miastotwórczy charakter starówki. W ramach protestu, internauci przygotowują fotografie słupskich zabytków i umieszczają na nich logo wspomnianego supermarketu.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

to jużw Polsce chyba nowa świecka tradycja, u nas też zamknęli kino -Robotnik, i mamy tam teraz nową Biedronę. Na szczęście jest drugie kino, ale nagłośnienie tam mają do bani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Gabriel

Czyli niedobrze, ponieważ to co "na myśli", to nie czarno na białym :)

Ale poważniej.
W "Rejsie" coś przynajmniej robią. Starają się na miarę możliwości.
Wiadomo, że ma być tak zwany multipleks, chyba na wiosnę. Skoro nikt nie zainwestował do tej pory, to widać boją się przyszłej konkurencji. Co nie napawa optymizmem biorąc pod uwagę prawie stutysięczne miasto.

Choć może z drugiej strony wówczas Rejs skupi się tylko na "niekomercyjnych" produkcjach. Czemu kibicuję zresztą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze. Pisząc o zamknięciu "jedynego kina w mieście" miałem na myśli kino, w którego repertuar zawierał najnowsze realizacje kinematografii. Dobrze wiemy, iż słupskie kino Rejs to obiekt kameralny, gdzie bardzo rzadko wyświetla się filmy komercyjne. Nie umniejszam tu oczywiście Rejsowi. Zapraszam do lektury link

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Owa wiadomość rozwścieczyła miejscowych internautów, którzy nie mogli pogodzić się z faktem, iż jedyne kino w mieście zostało zamienione kolejnym już marketem./

Nie było to i nie jest jedyne kino w mieście:

http://www.emcek.pl/index.php/kino_rejs/repertuar

Komentarz został ukrytyrozwiń

https://www.facebook.com/pages/Nie-chcemy-Biedronki-w-budynku-kina-Milenium-w-S%C5%82upsku/187715741317302

https://www.facebook.com/events/248967458498642/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Umbo
  • Umbo
  • 10.12.2011 20:08

Można poprosić o link do tej facebookowej aukcji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.