Facebook Google+ Twitter

Słupsk. Nowe karty umożliwią wypożyczanie książek ze wszystkich bibliotek

W ciągu kilku najbliższych miesięcy słupszczanie będą mogli wypożyczać książki we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, znajdujących się na terenie Słupska używając specjalnych, nowoczesnych kart czytelniczych.

Pomysł wprowadzenia elektronicznych kart bibliotecznych zrodził się w 2006 r. Wtedy do obiegu trafiły dokumenty, których zastosowanie było i jest nieco zbliżone do nowego modelu. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w nowych modelach wykorzystamy inteligentny system monitorowania naszych „poczynań”. Nowe karty oferują również funkcje internetowe. Czytelnicy, wpisując swój login na stronie internetowej będą mogli dowiedzieć się między innymi tego, czy interesująca ich pozycja jest już dostępna.

- Dodatkowo, na naszym koncie zostaną zapisane pozycje przez nas wypożyczane. Ten aspekt może przydać się szczególnie przy komponowaniu wszelkiego rodzaju bibliografii - tłumaczy Renata Matejczuk, specjalista ds. wdrażania bibliotecznych systemów komputerowych w słupskiej bibliotece.

Choć obecnie system obsługujący kartę funkcjonuje w dwóch filiach słupskiej biblioteki, to w ciągu najbliższych 4-5 miesięcy do programu mają zostać wdrożone wszystkie placówki

- Jeszcze w listopadzie planowane jest włączenie do systemu filii numer 6. i 7. - dodaje Matejczuk.

Koszt wymiany karty jednego uczestnika to wydatek rzędu 5 złotych.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.