Facebook Google+ Twitter

Słupsk pod znakiem Ryby

Po raz trzynasty organizowane jest w Słupsku Święto Ryby, które łączy się ze świętem miasta. Oznacza to dwa dni (22-23 sierpnia) atrakcji dla mieszkańców i licznych o tej porze roku turystów. A wszystko pod gołym niebem.

Na placu Zwycięstwa stawiają już pierwsze kiermaszowe namioty.  / Fot. Ryszard K. HetnarowiczW sobotę, 22 sierpnia, gospodarzami "Święta Ryby" będą włodarze miasta i powiatu słupskiego. - To chyba dlatego, że ryba morska przez powiat musi płynąć, żeby do Słupska dotrzeć - żartują słupszczanie. Najważniejsze jednak, że będzie okazja do weekendowej rozrywki. A tej dostarczą zarówno miejscowe zespoły wokalno-instrumentalne, śpiewające nie tylko szanty, lecz także handlowcy i gastronomowie.

O godz. 15, tuż po zakończeniu barwnego, motocyklowego przejazdu przez miasto orszaku króla mórz i Neptunaliów, serwowana będzie na placu Zwycięstwa "zupa rybna dla wszystkich". A co w niej? To niespodzianka. Takiej okazji nie można przegapić, więc już teraz co przemyślniejsi szykują... łychy i michy! Zanim jednak to nastąpi na Stawku Łabędzim do rywalizacji o nieoficjalny tytuł Mistrza Polski w wędkarstwie śródlądowym przystąpią VIP-y.

- A pierwszy wędkarz Rzeczypospolitej też będzie? - dopytują dociekliwi i znacząco podkręcają wąsa. Odpowiedź na to pytanie organizatorzy trzymają w tajemnicy. Sobotni wieczór będzie należał do pań. Udowodnić tezę, że "kobiety lubią rybkę", spróbują na plenerowej estradzie Anna Chodyna, Lidia Kopania i Paula.

Niedziela należeć będzie do Słupska. Z tej okazji Jarmark Gryfitów na placu Rybackim przebiegać będzie pod hasłem "Słupsk - z przeszłości w przyszłość" a na Skwerze Popiełuszki, przylegającym do Zamku Książąt Pomorskich, swoje stragany rozstawią uczestnicy Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Na placu pod ratuszem funkcjonować będzie małe miasteczko europejskie, a główną atrakcją stanie się zapewne trenażer (urządzenie treningowe) z bolidem Formuły 1. Swoją wiedzę o Unii Europejskiej sprawdzą uczestnicy "EuroQuizu 2009". Jest to akcja informacyjno-edukacyjna, prowadzona przez Komisję Europejską w Polsce. Słupsk został nią objęty jako jedno z 12 polskich miast.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.