Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8564 miejsce

Słupsk. Ryszard Nowakowski i jego "Okna"

W słupskiej Herbaciarni, w Spichlerzu Richtera można oglądać najnowszą wystawę Ryszarda Nowakowskiego. Na ponad 20 dużych czarno-białych fotogramach autor zaprezentował postawy ludzi widzianych przez pryzmat okna „na świat”.

Wystawa „Ryszard Nowakowski (SAS). Okna” / Fot. Jarosław SikoraJest to już kolejna ekspozycja przygotowana przez Ryszarda Nowakowskiego (SAS). Fotograf zaprezentował do tej pory kilka wystaw indywidualnych, w tym, m.in.: „Komeda Jazz Festival - w fotografii” w 2002 roku, „Ryszard Nowakowski (SAS) - Fotografia Socjologiczna” w 2003 roku, „SAS - Uliczki” w 2004 roku, „Ryszard Nowakowski (SAS). Taniec” w 2005 roku oraz „Ryszard Nowakowski (SAS). Profile” w 2006 roku. Prace artysty gościły również w słupskiej Baszcie Czarownic i w Galerii Artelier.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku już od kilku lat kolekcjonuje zdjęcia Ryszarda Nowakowskiego. Sylwetkę dorobku reportera - fotografa przybliżają m.in. dwie trójjęzyczne (polsko - angielsko - niemieckie) publikacje z biogramami wydane przez starostwo powiatowe w Słupsku. Z niezwykłym kunsztem artysty można zapoznać się oglądając 100 stronicowy album „Kraina w Kratę. The Checkered Land. Kariertes Land” i 128 stronicowe wydawnictwo „Obiekty sakralne na ziemi słupskiej”. Ryszard Nowakowski już od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Obecnie jest fotoreporterem Dziennika Bałtyckiego oraz prezesem Słupskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ta koncepcja z oknami wygląda ciekawie, ma swój urok :) Szkoda, że nie możemy tej wystawy u nas w Warszawie obejrzeć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.