Facebook Google+ Twitter

Słupsk: Sędzia nie stawił sie na swój proces

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 14:27

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skieruje do Sądu Dyscyplinarnego w Gdańsku wniosek o zgodę na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego sądu rejonowego w Kościerzynie.

Janusz K. jest podejrzany o przestępstwa korupcyjne, prokuratura w Słupsku ma mu postawić kolejny zarzut.

Janusz K. miał dziś przed południem stawić się w prokuraturze okręgowej w Słupsku. Miał usłyszeć zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 40-tu tysięcy złotych w zamian za wydanie wyroku uniewinniającego w sprawie sfingowania kradzieży samochodu w celu wyłudzenia ubezpieczenia. Prokuratura Okręgowa w Słupsku ma już zgodę Sądu Dyscyplinarnego na przedstawienia zarzutu, w tym zakresie sędziemu K. uchylono immunitet. Janusz K. już drugi raz nie stawił się na wezwanie prokuratury okręgowej w Słupsku - mówi jej rzeczniczka Beata Szafrańska. Skierujemy wniosek do Sądu Dyscyplinarnego w Gdańsku wniosek o zgodę na zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury celem postawienia zarzutów - dodaje prokurator Szafrańska.

Janusz K. został zatrzymany w grudniu ubiegłego roku roku przez funcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jest podejrzewany o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie około stu tysięcy złotych złotych. Janusz K. pieniądze miał przyjmować gotówkę przez dziesięć lat w zamian za korzystne orzeczenia sądowe. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.