Facebook Google+ Twitter

Słupsk - więcej niż myślisz!

To hasło wita gości nie tylko na stronie internetowej Słupska. Zdominowało także imprezy organizowane w ostatni weekend z okazji Święta Ryby i samego miasta. Uczestniczyło w nich kilkanaście tysięcy osób. Były koncerty, parady, kiermasze, degustacje i zabawa.

Tym razem tradycji nie stało się zadość i deszcz - bo przecież ryba lubi pływać - nie nawiedził Słupska w dni jego święta. A jeszcze w sobotę nad ranem nic tego nie zapowiadało. Lało jak z cebra! Po godzinie 6.30 chmury znikły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. - Wierzę, że trzynaste Święto Ryby na dobre odwróciło to deszczowe fatum - odetchnął z ulgą i nadzieją Maciej Kobyliński, prezydent Słupska.

Święto Ryby


Motocykle na placu Zwycięstwa przed paradą. / Fot. Ryszard K. HetnarowiczByło z czego się cieszyć. Dwudniowe imprezy okolicznościowe zorganizowano przecież pod gołym niebem. Narzekali tylko zawodnicy startujący w I Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski VIP-ów w wędkarstwie śródlądowym. - Za ciepło! Ryba pójdzie na głębinę - wyrokowali. I chyba poszła, bo zwycięzcy - Przemysławowi Namysłowskiemu, dyrektorowi jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego w Słupsku, udało się złapać niecałe 300 gram rybek, które zaraz po zważeniu wróciły do Stawku Łabędziego. Po zawodach ruszyła parada motocyklowa, a na jednej z maszyn miejsce zajął prezydent miasta, z dumą dzierżący w ręce flagę Słupska. Prezydent miasta dosiadł smoka! / Fot. Ryszard K. HetnarowiczChwilę później na wspólnym zdjęciu wykonanym z ratuszowej wieży uwieczniono słupszczan i rozpoczął się szturm stoisk i kramów - jakżeby mogło być inaczej - z rybami i przetworami! Towarzyszyły im stragany z rękodziełem artystycznym, twórczością ludową i promocją wyrobów nie tylko słupskich firm.Rybka wzięła górę i sztuka osamotniała...  / Fot. Ryszard K. Hetnarowicz Sceną niepodzielnie władał Neptun, a w jej okolicach radość z uczestniczenia w Neptunaliach miały dzieci. Dla nich rozstawiono na placu Zwycięstwa batuty, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, miasteczko z akumulatorowymi autkami. Mimo ponad 5 tysięcy porcji "zupy rybnej dla wszystkich" - dla wszystkich złaknionych nie starczyło. Na kolejny dzień zapowiedziano większą obfitość tego specjału. Kiedy kolejki przy stoiskach zaczęły wydatnie się skracać, tłum zgęstniał w okolicy estrady. Wieczór należał już do piosenkarek - Anny Chodyny, Lidii Kopani i Pauli - występujących w recitalach opatrzonych wspólnym hasłem "Kobiety lubią rybki". Zwieńczeniem udanego dnia był pokaz sztucznych ogni.

Święto miasta


Ulice Słupska należały do uczestników parady. / Fot. Ryszard K. HetnarowiczDzień Słupska był również naszpikowany atrakcjami. Świętowany był pod hasłem związanym z ideą Dwumiasta, a więc obecność usteckich akcentów była widoczna.Antyk za złotówkę!  / Fot. Ryszard K. Hetnarowicz Przybyło kramów z rybami, punktów informacyjnych i promocyjnych Ustki. W Kościele Mariackim odprawiono mszę w intencji pomyślności mieszkańców miasta a tuż po niej ulicami śródmieścia przeszła barwna parada z udziałem cheerleaderek, sportowców, bractwa rycerskiego i włączających się mieszkańców. Na Skwerze Popiełuszki odbywał się Festiwal Organizacji Pozarządowych, a podczas Jarmarku Gryfitów można było stać się właścicielem "antyku za złotówkę". Wystarczyło wziąć udział w aukcji organizowanej przez słupskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.Ponad 66 procent Kabaretu DKD, czyli Dariusz Gatniejewski i Grzegorz Gurłacz. / Fot. Ryszard K. Hetnarowicz W cieniu ratusza udzielane były porady medyczne, bezpłatnie wykonywano pomiary ciśnienia i demonstrowano nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. A po atrakcjach dobrze było zmierzyć ciśnienie. / Fot. Ryszard K. HetnarowiczKrwiodawcy mieli okazję złożyć dary życia. Na scenie popisywały się miejscowe zespoły artystyczne a na pożegnanie rozbawił wszystkich Kabaret DKD, porwał do wspólnego tańca Kozak Dance i rozkołysał nastrojowymi balladami zespół No problem.
Do późnych godzin wieczornych otwarte były okoliczne kawiarenki i puby, w których długo komentowano i dzielono się wrażeniami z obu świątecznych dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.