Facebook Google+ Twitter

Słupsk: Wirus A/H1N1 zabił 16 osobę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-25 22:21

W szpitalu w Słupsku na Pomorzu zmarł 53-letni mężczyzna zarażony wirusem grypy A/H1N1. Liczba zmarłych osób w Polsce, u których wykryto obecność wirusa nowej grypy, wrosła tym samym do 16.

W województwie pomorskim, oprócz mężczyzny z Główczyc pod Słupskiem, zmarła dziś także 49-letnia kobieta ze Starogardu Gdańskiego. Żadne z nich nie było obciążone dodatkowymi chorobami.
Kobieta trafiła do starogardzkiego szpitala trzy dni temu, z infekcją górnych dróg oddechowych, podwyższoną temperaturą i dusznością. Zdiagnozowano u niej zapalenie płuc.

Mimo leczenia, jej stan się pogorszył i przeniesiono ją na OIOM. Dzisiaj zmarła wskutek niewydolności krążeniowo-oddechowej.

53-letni mężczyzna z Główczyc, od kilku dni był na OIOM-ie szpitala w Słupsku, podłączony do respiratora. Miał obustronne zapalenie płuc i niewydolność oddechową. Lekarze utrzymywali mężczyznę w śpiączce farmakologicznej. Wczoraj nastąpiło gwałtowne pogorszenie jego stanu zdrowia. Dzisiaj zmarł. Przebadano rodzinę mężczyzny - u nikogo nie potwierdzono obecności wirusa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.