Facebook Google+ Twitter

Słupsk. Witkacego odsłona luźna, namacalnie potwierdzona

Redakcja Wiadomości 24.pl, jeśli w porze nocnej (czy jakoś tak), co rują i wizjami włada, funkcjonuje! Pierwszy list Sekretarza Dyrektora Naszego i Mistrza, a w kolejkowaniu ostatni, o słupskiej próbie zawieruchy przy Mistrzu czynionej.

Skutki obcowania z Witkacym / Fot. Ryszard K. HetnarowiczZa Twoim pośrednictwem Redakcjo Wiadomości 24, jeśli w porze nocnej (czy jakoś tak), co rują i wizjami włada, funkcjonujesz!
Pierwszy List Otwarty Sekretarza Dyrektora Naszego i Mistrza, a w kolejkowaniu ostatni, o słupskiej próbie zawieruchy przy Mistrzu czynionej.

Wielce Szanowna i w Istności Nieogarniona Rzeszo, z Nadania Nie Naszego, Witkacologów!
Mistrz Nasz za pośrednictwem umiłowanych pracowników swoich, a w szczególności Sekretarza Herykazego do podpisów i pieczęci upoważnionego, oświadcza wyroki swe na Słupsk nałożone. A to z powodu hucpy z Osobnością Jego wyczynianej i grzebania się w autorze dzieł wszelakich i jakichś tam w szczególności. Jeszcze raz podkreślę, że babranie się w autorze a propos jego utworu jest niedyskretne, niestosowne, niedżentelmeńskie. Niestety, każdy może być narażony na tego rodzaju świństwa. A te stały się nawet Dyrektora Naszego i Mistrza obrzydliwym doświadczeniem. Mistrz polecił mi przekazanie takich oto słów, co wiernie czynię.

Wyrok najsurowszy.

Niniejszym skazuję to miasto, absolutnie mi nieznane w rzeczywistości a duchem jedynie zaszczycane, na pięcioletni czas nie poddawania mojej Centropępności żadnej babraninie w niej i wywlekania obrzydliwych z natury swej wniosków. Ostatni wiwisekcyjny sabat, dywagujący nad tym czy bliski jestem, czy daleki, przyprawił mnie o liczne paroksyzmy powrotów i skręty kiszek a poskutkował minami, których i ja przed fotoaparatem bym nie przybrał! Mówię: dość tego na 5 lat! Basta! Dodatkowo skazuję na dożywotnie niemówienie ze mną i niepisanie do takowego. Nawet nie udzielono w mojej Kancelarii prawa do mieszania się, nawet życzliwego względnie do dyskusji, w której moja Dostojność i moja, że tak powiem, Centropępność będzie brała udział. Szlus.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.09.2009 20:50

"...odsłona luźna, namacalnie potwierdzona"

Jakaż to wielka szkoda że autor na krańcach mapy jest, bo czytając tekst złość dopada, słowa wzrokiem odbierane tylko milczeniem werbalnym w przestrzeni słyszane są :(I niedosyt w głębi zmysłowości drze się : Słowa tu napisane winny melodyką przestrzeń przecinać, gdzieniegdzie tupotem, czasami brzęczeniem, nagromadzenie emocji przywalić decybelami słuchaczowi... a nie tylko go wabić, podniecać czytaniem.

Ten tekst powinien zabrzmieć!!!

Jedynie zostaje mieć nadzieje że kiedyś Słupsk wraz z Autorem, z góry mapy zsunie się ku tym witkacowskim dziedzinom :)

...a w Tatrach nostalgiczno-jesienno -pomrocznie jest
Serdecznie pozdrawiam wieczorem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że kiedyś trafi Pan na sesję o Gombrowiczu. Ciekawa jestem takiej relacji! Ale najbliższa będzie na pewno jakaś konferencja dotycząca Słowackiego. W tym stylu też się będzie Pan dobrze czuł? Bo za Witkacego dziękuję! Ubawiłam się setnie! 5+!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szare myszki (komputerowe z wirtualnych łąk) też to lubią i podziwiają mistrzostwo przekazu :))) *****!!!


Autor "Nienasycenia" prorokował w jednym z wierszy:

"Nie zabrną me twory popod żadne strzechy,
Bo wtedy, na szczęście, żadnych strzech nie będzie.
W ogóle z tego żadnej nie będzie uciechy,
I tylko świństwo równomiernie rozpełznie się wszędzie."
/S.I. Witkiewicz - "Nienasycenie"/


Teraz z zaświatów sprawdza swoje "proroctwo"? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.09.2009 18:04

Niesamowity jesteś Wielki Magu, Mistrzu słowa i przekazu wszelakiego z wielką domieszką ironii.... To jest to, co Lwy lubią najbardziej.... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.