Facebook Google+ Twitter

Słupsk. Witkacego odsłona spod strzechy

XII Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy" zbiegł się z obchodami 70. rocznicy śmierci jego patrona.

 / Fot. Ryszard K. HetnarowiczInauguracja konkursu nastąpiła w Muzeum Pomorza Środkowego podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Witkacy: daleki czy bliski?". Konkursowe przesłuchania i prezentacje miały miejsce w Teatrze Rondo, który daje wszelkie możliwości zaistnienia w przestrzeni artystycznej. Bez względu na dziedzinę sztuki. Doskonale wkomponowali się w nią uczestnicy konkursu, którzy inspiracje witkacowskie przekuli zarówno na zdarzenia happeningowe jak i stricte teatralne. Poszukiwali w nich nie tylko materializacji idei czystej formy czy kreacji postaci wcielonych, ale i podejmowali próby określenia swojego stanowiska wobec tego kontrowersyjnego twórcy.  / Fot. Ryszard K. Hetnarowicz

Tradycją tego konkursu jest ocenianie wszelkich prezentacji przez jednoosobowe jury, od werdyktu którego może być odwołanie tylko do niego samego. W tym roku w tej roli wystąpił Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru Studio w Warszawie i - jak przystało na czas, miejsce i charakter zdarzenia - dyskretnie wziął udział w konkursie... swoim protokołem. A na dodatek zinterpretował go w wersji wideoprezentacji. Sprawozdawcy nie pozostaje nic innego, jak przytoczyć te treści, a interpretacje pozostawić wyobraźni czytelnika!

"JURY EKSCENTRYCZNE w składzie: Bartosz Zaczykiewicz - przewodniczący Jury, Bartosz Zaczykiewicz - członek Jury, Bartosz Zaczykiewicz - sekretarz Jury, po długiej i burzliwej dyskusji, biorąc pod uwagę 15 (słownie: piętnaście) napotkanych w Rondzie wykwitów twórczości różnorakiej, postanowiło:
- przyznać NAGRODĘ BARDZO GŁÓWNĄ w postaci honorowych wirtualnych gratulacji wszystkim uczestnikom konkursu za upublicznienie swych twórczych myśli i czynów, tudzież brawurowe inspiracje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.09.2009 17:21

Ryszardzie, gratuluję! 5+ Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło poczytać o naszych! Wrocławianach oczywiście! To musiała być ciekawa impreza! Pozdrawiam Słupsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.