Facebook Google+ Twitter

Służba (zdrowia), czy drużba z farmaceutyką?

Koncerny farmaceutyczne korumpują lekarzy! Krew mrozi w żyłach fakt, że afera goni aferę, korupcja w sektorze kwitnie, a szukający pomocy pacjenci są dla wielu lekarzy już tylko statystycznymi jednostkami, na których można nieźle zarobić...

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Asklepios.3.jpg&filetimestamp=20060506160729W połowie marca br. niemiecka telewizja publiczna wyemitowała w głównym wydaniu magazynu informacyjnego Heute Journal bulwersujące doniesienie, w którym poruszono problem korupcji i powiązań świata lekarskiego z przemysłem farmaceutycznym. Takie praktyki są nie tylko demoralizujące, ale społecznie wyjątkowo szkodliwe, dlatego można cieszyć się z faktu podjęcia tego tematu przez niemiecką "Dwójkę" i mieć nadzieję, że będzie on kontynuowany. Dzięki temu coraz trudniej będzie już ukrywać fakt, że z jednej strony mamy do czynienia z kwitnącym interesem, a z drugiej z „pacjentem”, który staje się coraz bardziej lukratywnym rynkiem zbytu lub, co gorsza, nieświadomym „królikiem doświadczalnym”.

Doniesienia ZDF-u potwierdzili swoimi wypowiedziami Uwe Dolata ze Zrzeszenia Niemieckich Urzędników Kryminalnych, frankfurcki prokurator generalny, Alexander Badle oraz przewodniczący zarządu kas chorych KKH-Allianz, Ingo Kailuweit. Sceny kręcone ukrytą kamerą przez redaktorów magazynu informacyjnego wyraźnie udokumentowały nielegalne praktyki. Lekarzom płaci się i obdarowuje ich prezentami za wypisywanie wybranych medykamentów, a aby zatuszować taki nielegalny proceder zawierane są z nimi tzw. umowy za doradztwo, po czym sprawa staje się... „legalna”. Jedynym zadaniem lekarza jest wtedy wypisywanie jak największej ilości produktów płacącego za „doradztwo” producenta.

Takie zarzuty, wyemitowane w głównych wiadomościach, wyraźnie zdenerwowały lobby farmaceutyczne i do redakcji wpłynęły 2 otwarte listy protestacyjne: od BPI*
i od VFA*. W obu listach czytamy mniej więcej to samo, jakoby telewizja publiczna ZDF, której „zadaniem jest rzetelna informacja”, dopuściła się „frywolnego i oszczerczego” przekazu. „To jest nie do przyjęcia” – protestują BPI i VFA. „W przemyśle, w obrębie którego działa 1000 przedsiębiorstw i zatrudnionych jest ponad 125.000 ludzi, nie można zupełnie wykluczyć pojedynczego negatywnego wypadku. Ale szczególnie w przypadku przemysłu farmaceutycznego konsekwentnie stosowana jest samo-kontrola.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.