Facebook Google+ Twitter

Służby specjalne chcą większej kontroli w sieci. "Prywatność to nie prawo absolutne"

Robert Hannigan, szef brytyjskiego wywiadu elektronicznego uważa, że giganci rynku tacy jak Google, Facebook czy Twitter powinni współpracować ze służbami specjalnymi. Jego zdaniem ekstremiści islamscy wykorzystują internet do swoich celów.

https://flic.kr/p/6gYLjx / Fot. Torkild Retvedt/CC BY-SA 2.0"Al-Kaida i jej poplecznicy traktowali sieć jako miejsce do potajemnego i anonimowego rozprzestrzeniania swojej propagandy. Trzymali się "ciemnej strefy". Tymczasem Państwo Islamskie traktuje sieć jako głośne medium przy pomocy którego może się promować, zastraszać innych i radykalizować potencjalnych rekrutów" - powiedział Robert Hanningan w "Financial Times".

Jego zdaniem służby specjalne powinny zwalczać terrorystów we współpracy z gigantami takimi jak Google, Facebook czy Twitter. Szef wywiadu elektronicznego idzie w swym rozważaniu dalej. Uważa bowiem, że wielkie koncerny nie chcą się przyznać, że ich usługi stanowią platformę dowodzenia, łączności i propagandy - czytamy w TVN24.pl.

Czytaj również: Były senator zatrzymany w związku ze śmiercią Jarosława Ziętary


Hanningan uważa, że "prywatność nigdy nie była prawem absolutnym". Tymczasem to w imię jej ochrony giganci odmawiają współpracy ze służbami. Po aferze z Edwardem Snowdenem w roli głównej zarówno opinia publiczna, jak i firmy oferujące narzędzia komunikacji bardzo krytycznie odnoszą się do tego typu oczekiwań przedstawicieli służb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Służby specjalne zawsze kontrolowały sieć... a że chcą WIĘKSZEJ kontroli, kogoś to dziwi? Poradzą sobie i tak nawet bez umocowań prawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.