Facebook Google+ Twitter

Służewiec stanie się areną gonitw najlepszych koni arabskich

Już w niedzielę, na warszawskim Torze Służewiec, jedna z najważniejszych imprez konnych na świecie. Po Francji, Holandii, USA i Niemczech, Festiwal Gonitw Koni Arabskich im. Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana zawita do Warszawy.

Bramy Toru Służewiec. / Fot. Marcin Łobodowski22 sierpnia oczy miłośników koni arabskich z całego świata zwrócone będą na warszawski Służewiec. Główna gonitwa, czyli Nagroda Europy, będzie w tym roku częścią Międzynarodowego Festiwalu Płaskich Gonitw Koni Arabskich im. Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Festiwal jest sponsorowany przez emirat arabski Abu Dabi i odbywa się we Francji, Holandii, USA, Niemczech i w Abu Dabi. Polska będzie więc gospodarzem jednego z siedmiu odbywających się na świecie wyścigów. Dzięki sponsorom z Półwyspu Arabskiego, na Służewiec ściągną dziesiątki zagranicznych gości, najlepsi na świecie hodowcy i przedstawiciele europejskich mediów.

Konferencja. / Fot. Marcin ŁobodowskiW tym roku trwa druga edycja tej imprezy. Pierwsza (2009 r.) okazała się wielkim sukcesem i spotkała się z szerokim zainteresowaniem mediów. Marka festiwalu odbierana jest z dużym uznaniem, tak przez obywateli Emiratów Arabskich jak i na całym świecie. Rangę wydarzenia dostrzega się też w Polsce: - Prestiż gonitwy jest ogromny. Sam fakt zgłoszenia czterech koni w dodatkowym terminie już o czymś świadczy. Właściciele ponieśli spore nakłady finansowe by ich konie mogły wystartować. Ale jest o co walczyć, obok uznania, przewidziane są oczywiście nagrody pieniężne o łącznej wartości około 180 tyś. zł. - Zaznaczył na konferencji prasowej Feliks Klimczak, Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.


Również organizatorzy są zadowoleni z rozszerzenia mapy festiwalu o Warszawę: - W Polsce zainteresowanie końmi krwi arabskiej jest bardzo duże, dlatego wydarzenie na Służewcu bez wątpienia będzie dużym sukcesem. Cieszymy się, że nasz festiwal tutaj zagości. Tor Służewiec to świetne miejsce, powinniście być z niego dumni. Po oględzinach, możemy powiedzieć, że to jeden z najlepszych obiektów jakie widzieliśmy. Pamiętajmy też, że taka impreza to wzmocnienie więzi między naszymi krajami, także tych biznesowych. - Powiedziała Lara Sawaya, przedstawicielka festiwalu.

Uczestnicy konferencji o festiwalu. / Fot. Marcin ŁobodowskiW tegorocznej gonitwie o Nagrodę Europy uczestniczyć będzie 16 koni: cztery z Francji, dwa z Wielkiej Brytanii, po jednym z Holandii i Rosji oraz osiem arabów trenowanych w Polsce. Osiem bardzo dobrych koni z zagranicy gwarantuje wysoki poziom rywalizacji. Czy polskie wierzchowce nawiążą walkę? Okaże się już w niedzielę...

BILETY: 5 zł Strefa B, 15 zł Strefa A, 25 zł bilet rodzinny
Strona festiwalu: www.sheikhmansoorfestival.com
Strona Toru Służewiec: www.torsluzewiec.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.