Facebook Google+ Twitter

Słynny amerykański samochód Hummer trafi w ręce Chińczyków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 07:01

Dyrekcja General Motors ogłosiła, że zawarła wstępne porozumienie o sprzedaży tej marki koncernowi Tenghzong z Szanghaju.

W ramach restrukturyzacji General Motors pozbywa się 4 marek. Produkcja Pontiaka i Saturna będzie całkowicie wstrzymana, Saab i Hummer zostały wystawione na sprzedaż. Szefowie General Motors poinformowali o zawarciu wstępnego porozumienia z koncernem Tenghzong, który zajmuje się produkcją ciężkiego sprzętu przemysłowego. Umowa przewiduje utrzymanie montażu tego samochodu w amerykańskiej fabryce w Luizjanie do końca 2010 roku oraz przejęcie przez Tenghzong kontraktów z dealerami. Chińczycy obiecali też zaopatrywanie się w główne części do Hammera w zakładach General Motors. Wartość transakcji nie została na razie ujawniona.

Pierwszy model Hummera - H1 był cywilną wersją pojazdu wojskowego Humvee. Jego sprzedaż rozpoczęto w 1992 roku. W 2005 roku zastąpił go ważący 3 tony i wyposażony w 6 litrowy silnik model H2 oraz mniejszy, dwutonowy H3.

W najlepszych latach koncern General Motors sprzedawał ponad 70 tysięcy Hummerów. W ostatnim czasie sprzedaż tych samochodów spadła o ponad 60 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.