Facebook Google+ Twitter

Słynny kombinezon Bruce'a Lee sprzedany!

Słynny kombinezon Bruce'a Lee sprzedano na aukcji w Hongkongu za 780 tysięcy dolarów (780.000 HKD czyli ok. 310 tys. zł). Nabywcą został azjatycki kolekcjoner.

Bruce Lee / Fot. Johnson Lau/CC BY-SA 2.5/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hong_kong_bruce_lee_statue.jpgWykonany z poliestru żółtoczarny kombinezon, jest jednym z dwóch uszytych dla mistrza przez hongkońskiego krawca na potrzeby filmu „Game of Death” i do tej pory był w posiadaniu hollywoodzkiego kolekcjonera związanego z branżą filmową. Drugi kombinezon znajduje się aktualnie na wystawie poświęconej Bruce Lee w Hong Kong Heritage Museum. Oprócz kombinezonu wczoraj pod młotek poszło także 13 innych pamiątek związanych z Bruce Lee.

Oryginalność kostiumu zakwestionował hongkoński fanklub Bruce’a Lee, choć prezentująca ubranie wiceprezes domu aukcyjnego Spink China Anna Lee (niespokrewniona), powiedziała że zarówno kostium jak i wszystkie pamiątki wystawione na aukcji posiadają certyfikaty oryginalności wydane przez przyjaciół Bruce’a i jego uczniów. Słynny kostium skurczył się po praniu, ma uszkodzony suwak zamka z tyłu a na odwrocie kołnierzyka ma napis czerwonym markerem po chińsku: ‘‘Property of Golden Harvest Studios.’’

Opracowano na podstawie RTHKhttp://www.hongkong.info.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.