Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10232 miejsce

Słynny Lew Cecil z Zimbabwe został zastrzelony na zlecenie amerykańskiego dentysty

Prawdopodobnie najbardziej znany afrykański lew, Cecil z Parku Narodowego Hwange w Zimbabwe, został zastrzelony przez myśliwych na zlecenie amerykańskiego dentysty. 13-letnie zwierzę było symbolem parku i Zimbabwe.

 / Fot. Paula French/AP (aip)Według gazety 55-letni James Palmer z wynajętym profesjonalnym myśliwym Theo Bronkhorstem przywiązali jakieś martwe zwierzę do swego pojazdu jako przynętę dla lwa. Kiedy samiec się zbliżył postrzelili go z kurzy. Okaleczonego lwa wytropili 40 godzin później i zabili z broni palnej. Następnie ściągnęli skórę ze zwierzęcia i odcięli jego głowę, zabierając ją jako trofeum.

W mediach ukazało się również zdjęcie obu myśliwych, jak uśmiechnięci pozują do fotografii siedząc za wielką głową Cecila.
Śmierć znanego lwa będącego chlubą parki Hwange oraz symbolem Zimbabwe wywołała powszechne oburzenie nie tylko w kraju, ale i na świecie. We wtorek 28 lipca pisały o tym wszystkie agencje, a władze Parku rozpoczęły poszukiwania myśliwych, którzy zabili lwa. Szybko ustalono, że zlecającym i organizatorem całego polowania był James Palmer, dentysta ze stanu Minnesota w USA.

Jak pisze "Times" po ujawnieniu faktu zabicia lwa wydał on oświadczenie, iż polował na lwa całkowicie legalnie, uzyskał wszelkie wymagane zgody władz Zimbabwe i aż do momentu zabicia Cecila nie miał świadomości, że jego ofiarą padnie właśnie ten lew. Dentysta wyraził ubolewanie i przeprosił za swój czyn, podkreślając, że wszystko co robił w związku z polowaniem było legalne - według zapewnień osób, które przygotowały mu polowanie. Tymczasem policja zatrzymała w związku z zarzutem kłusownictwa dwie osoby.

Gazeta dodaje, że jeden z pracowników Parku Hwange stwierdził, iż rolę przywódcy stada lwów przejmie teraz drugi samiec w hierarchii - Jericho - ale najprawdopodobniej zabije on wszystkie szczenięta pozostałe po Cecilu.

Wojciech Rogacin (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Typowa ludzka arogancja. Pycha ludzka pozbawiona rozumu i uczuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezprzykładna arogancja bezczelnego idioty, który płacąc zielonymi tubylczym bandytom, spełnił swoje chłopięce marzenie:
- zapolował z łukiem na dzikiego zwierza, bo kły i pazury miały posłużyć mu zrobienia naszyjnika, który powinien nosić wielki wódz , a głowa lwa miała zawisnąć nad małżeńskim łożem prawdziwej, cnotliwej amerykańskiej rodziny.
Powinien zostać zagoniony do sprzątania klatek lwów w ogrodzie zoologicznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie szczenięta a kocięta. Lew jest z kotowatych - to w kwestii formalnej. Co do meritum - brak mi słów oburzenia na chamstwo, tupet i prostactwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.