Facebook Google+ Twitter

Smaczny piknik ze Slow Food

Impreza Slow Food przed Centrum Sztuki Współczesnej, w ostatnią niedzielę przyciągnęła "nieustraszonych poszukiwaczy smaku". W ramach akcji Zielony Jazdów było ekologicznie, pysznie i rodzinnie.

piknik / Fot. Ewa TinaWypadało smacznie się zaprezentować na slowfoodowym pikniku w ostatnią niedzielę. Dlaczego? Bo są imprezy, na których trzeba się odpowiednio zaprezentować. A w Slow Food odpowiednio, znaczy smacznie. Dobrze jak lokalnie i ekologicznie. Za 2 zł można było spróbować wyrobów członków warszawskiego Convivium Slow Food. Zbierane fundusze przeznaczone będą na cele statutowe organizacji. Na kocykach, paletach, stolikach i stoliczkach ustawiono wazy, talerze, koszyki i koszyczki. Wybór był interesujący. Od kocyki / Fot. Ewa Tinasfermentowanego napoju z kaszy jaglanej po domowe wino. Od tradycyjnych mazowieckich sójek po pyszne tarty i magdalenki.

W dwie godziny po rozpoczęciu nie było już większości przyniesionych smakołyki / Fot. Ewa Tinasmakołyków, zostało bujanie się na hamaku, delektowanie słońcem i miłym towarzystwem. Prawdziwie letnia niedziela. A to dopiero pierwsza z imprez we współpracy ze Slow Food w tym miejscu. Kolejna już w najbliższy weekend.

piknik / Fot. Ewa TinaEsencją projektu Zielony Jazdów jest bardzo szeroko pojęta ekologia. W przestrzeni działają strefy: strefa gotowania i spożywania posiłków, strefa warsztatów: kulinarnych; koncepcyjnych i realizacyjnych, strefa sportu i tańca, strefa muzyki, strefa kina, strefa edukacji.

Więcej informacji na stronie CSW i Facebooku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.