Facebook Google+ Twitter

Smak czekoladki od samego diabła. Recenzja "Wrzawy śmiertelnych"

Świat literatury fantasy czekał na przełom i oto jest! Ukojenie dla tych, którzy pragną doskonałej książki w klimacie, którego nie próbowano „udoskonalać” postaciami wampirów. 900 stron czystej rozkoszy na dobry początek wakacji!

Eliot i Fiona Post mają prawie 15 lat. Nie są jednak zwyczajną parą nastolatków. Ich życiem kierują REGUŁY, które wymyśliła, spisała i regularnie aktualizuje ich babcia. Ona też dba o ich edukację, co w domu niemal zbudowanym z książek nie jest trudne. Rodzeństwo jest bardzo błyskotliwe, a nauka sprawia mu przyjemność, zaś rygor, do którego od dziecka zostali przyzwyczajeni nie budzi ich sprzeciwu… do pewnego momentu.

Żadnych czekoladek, gry w kości, biżuterii, żadnej muzyki, malowania, szkicowania, czytania mitologii, fantastyki ani nawiązań do religii - obecność takich zasad dziwi i zaskakuje, ale rodzeństwo tłumaczy sobie troską o ich dobro i niezaśmiecanie sobie umysłu ważkimi rzeczami. Na co dzień pracują w restauracji, a dni upływają im na wzajemnej rywalizacji, która owocuje kłótniami i sporami za które autor powieści powinien zostać ukoronowany!

Kiedy nadchodzi dzień ich 15 urodzin, w drzwiach domu staje mężczyzna, który podaje się za ich wujka. Mimo odpowiedniej reguły na spotkania z nieznajomymi, Fiona wpuszcza go do domu - chętnie pozna kogokolwiek ze swojej rodziny, którą dotychczas stanowiła tylko prababcia Cee i surowa babcia Audrey. Mimo widocznego niezadowolenia tej ostatniej, wujek Harry przerywa małą uroczystość obchodów urodzin rodzeństwa i ofiaruje im prezent cenniejszy od czegokolwiek, co dotychczas mieli: pierwsze w ich życiu informacje o tym, kim byli ich rodzice.

Eliot i Fiona stają przed nową rzeczywistością - jako owoc związku osób z dwóch tajemniczych rodów, których wrogość wielokrotnie przerasta swary Kapuletów i Montekich, stają się pionkami w rozgrywce, której rangi nie mogą nawet podejrzewać. O życiu rodzeństwa i ewentualnym uznaniu ich przez którąkolwiek z rodzin, jako „swoich” zadecydować mają bohaterskie próby. Jeszcze nie raz zatęsknią za nudnym życiem według babcinych reguł…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.