Facebook Google+ Twitter

„SMAK WOLNOŚCI” JUŻ W KWIETNIU NA NAT GEO PEOPLE

„Smak wolności” to kolejny dokument z cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, przedstawiającego niezwykłe kobiety i ich pasję do zmieniania świata. Tym razem kamera towarzyszyć będzie Kimi Werner.

 / Fot. Nat Geo People„Smak wolności”, premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22.00 na Nat Geo People.

Poznajcie Kimi Werner – doświadczonego nurka głębinowego i mistrzynię w łowiectwie podwodnym, która potrafi wstrzymać oddech pod wodą na 4 minuty i 45 sekund. Dzięki swoim umiejętnościom, Kimi jest w stanie prowadzić życie bliżej natury i korzystać z jej zasobów na co dzień. Dziedzina, w której się specjalizuje – łowiectwo podwodne - zapewniała kiedyś byt całym społecznościom. Wraz z rozwojem cywilizacji została zepchnięta na margines. Z jednej strony jest odwiecznym, ale ginącym obecnie, sposobem codziennego życia niewielkich społeczności, a z drugiej – dyscypliną sportową, nawiązującą do powrotu do natury.

By na nowo odkryć prostsze sposoby życia, bohaterka dokumentu „Smak wolności” odwiedzi najbardziej odległe zakątki naszego globu, by spotkać się z ludźmi, którzy nie tylko opanowali sztukę przetrwania do perfekcji, ale również czerpią radość z obcowania z przyrodą. W programie poznamy między innymi kobietę, która wie, że w codziennym życiu mniej znaczy więcej. Ta przedstawicielka z pozoru słabszej płci żyje bez dóbr materialnych i nowinek technologicznych już od ponad 10 lat. Własnymi rękami zbudowała chatkę, która służy jej za dom, a pożywienie zdobywa, polując i zbierając to, co wyrosło z ziemi. Przez te wszystkie lata spędzone w odosobnieniu nauczyła się, że musi polegać na sobie samej i własnych umiejętnościach.

„Smak wolności” to inspirująca opowieść o tym, jak żyć w zgodzie z naturą i korzystać z bogactw ziemi. Pokazuje, że człowieka w prowizorycznych warunkach stać na wiele więcej, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Program to też doskonała lekcja o tym, że planeta, na której żyjemy, ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Wystarczy próbować dostrzec to bogactwo, uwalniając się od życia w pędzie i uzależnienia od technologii.

„Smak wolności” - premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22:00 na Nat Geo People.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.