Facebook Google+ Twitter

Smakowite "Objęcia nocy" - całkiem niezłe danie!

Sherrilyn Kenyon serwuje nam niezłe danie. I mimo że kły, seks i tajemniczość pojawiały się ostatnio na bestsellerowych listach, to dokładka w postaci "Objęć nocy" nie będzie przyczyną niestrawności. Ba - czytelnicy będą głodni kolejnych wrażeń.

"Objęcia nocy" Sherrilyn Kenyon, Wydawnictwo MAG / Fot. materiały prasoweTalon jest nieśmiertelnym celtyckim wojownikiem. Jego dni upływają na ochronie ludzkich istnień.

Wieki temu, po utracie najbliższych, wyzbył się prawdziwych uczuć. Żyje chwilą. Z obawy przed klątwą starożytnych bogów, która sięgnie każdego, kto go pokocha, nie jest w stanie z nikim się związać. Na jego drodze staje jednak kobieta, która kogoś mu przypomina. Celt przestaje normalnie funkcjonować. Musi być z Sunshine, w przeciwnym wypadku zwariuje. Jak jednak ktoś z okrutną przeszłością i obecnym zajęciem może żyć jak zwykły człowiek?

"Jestem Mrokiem. Jestem Cieniem. Jestem władcą Nocy. Stoję samotnie pomiędzy ludzkością i tymi, którzy chcieliby ją zniszczyć. Jestem Strażnikiem. Pozbawionym duszy Wartownikiem. Ani człowiek, ani Apollita, istnieję w królestwie poza życiem, poza śmiercią. Jestem Mrocznym Łowcą."

Bogowie, boginie, mroczni łowcy, zmiennokształtni i daimony (wampiry)... Jakaś bezsmakowa papka? Nic bardziej mylnego - całość podana została właśnie z niezłą finezją. W "Objęciach nocy" odnajdziemy: cierpiącego Edwarda ze "Zmierzchu", Blade’a - niestrudzonego pogromcę wampirów, a co zaskakujące - również całą zgraję greckich i celtyckich bogów - Dionizosa, Artemidę, Erosa, czy Morrigan. A wszystkiemu dodaje pikanterii, znajdujący się gdzieś po środku, związek Sunshine i Talona.

Książka potrafi na dłużej oderwać od rzeczywistości. Humor wpasowany w wartkie dialogi i gra motywami sprawiają, że chce się by przygoda z bohaterami "Objęć nocy" wciąż trwała. Na szczęście nie trzeba obejść się ze smakiem, bo druga część cyklu (pierwsza - "Rozkosze nocy") nie jest wcale ostatnią. Warto więc czekać aż wydawnictwo MAG przygotuje kolejne pozycje z menu.

"Objęcia nocy" Sherrilyn Kenyon, Wydawnictwo MAG, 2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.