Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21592 miejsce

Smarzowski rozpoczyna zdjęcia do filmu o rzezi wołyńskiej. Powstanie w lubelskim skansenie

Wojciech Smarzowski nakręci film o rzezi wołyńskiej. Reżyser twierdzi, że produkcja będzie odważna i poruszająca. Ma być to film, który "sponiewiera i zmusi do refleksji". Obraz będzie nosił tytuł "Wołyń".

 / Fot. Anna Kurkiewicz/Kurier LubelskiSłuchając wypowiedzi Wojciecha Smarzowskiego, twórcy takich filmów jak "Dom zły", "Róża", "Drogówka" czy "Pod mocnym aniołem" nietrudno uwierzyć, że "Wołyń" będzie obrazem wstrząsającym. Reżyser ma ambicję stworzenia epickiego dramatu historycznego dotykającego problemu jednej z najczarniejszych kart w stosunkach polsko-ukraińskich.

"To jest opowieść o miłości w nieludzkich czasach (...) Nigdy nie było dobrego momentu na kręcenie tego filmu, a teraz jest jeszcze gorszy. Chcę to zrobić rozważnie i uczciwie, tak, jak sobie poukładałem w głowie te wydarzenia. Ale z pewnością nie uda się zadowolić wszystkich" - mówi Smarzowski cytowany przez "Dziennik Wschodni".

Reżyser jest też autorem scenariusza. Kanwą fabuły stał się zbiór opowiadań pt. "Nienawiść" Stanisława Skrokowskiego. Historia zaczyna tuż przed wybuchem wojny, a kończy latem 1945 r. Głównym tematem będą wydarzenia z 1943 r. Wówczas doszło do rzezi wołyńskiej.

W roli głównej zadebiutuje Michalina Łabacz. Wcieli się w rolę 17-latki zakochanej w ukraińskim chłopcu. Miłość okaże się nieszczęśliwa, bo ojciec dziewczyny miał wobec niej inne plany. Tłem historii będzie tragedia II wojny światowej. Mordy na ludności Żydowskiej i polskiej, ataki UPA na polskie wioski.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w drugiej połowie września. W październiku twórcy rozpoczną pracę w Muzeum Wsi Lubelskiej, które odegra wioskę na kresach II Rzeczpospolitej. Budżet filmu to około 15 mln złotych. Na ekranach kin "Wołyń" zobaczymy w w pierwszych miesiącach 2016 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.