Facebook Google+ Twitter

Smętne rozmyślania z suplementem

Nasz młody kolega, w tekście pt. "Rzecznik Praw Opozycji", nadał właściwe brzmienie konstytucji i ustabilizował w ten sposób pozycję prezydenta Kaczolandii. Pozycja brata - prezesa bronionej mniejszości, zasługuje również na coś ekstra.

Ponieważ nasz młody kolega nadał właściwe brzmienie Konstytucji i ustabilizował w ten sposób pozycję prezydenta Kaczolandii, nie pozostaje mi nic innego, jak ogłosić konkurs na nazwę aktu prawnego, który na zawsze unormuje stanowisko głównego rozgrywającego - brata.

W tym miejscu mam pretensje do niejakiego Palikota, że ze świńskim ryjem wystąpił w programie o piłce, boć przystojne oblicze Listkiewicza żadnego podobieństwa do tego symbolu szlachetności pojmowanej inaczej nie wykazuje. Inaczej jest w przypadku drugiego prezesa, który dla poprawienia swego image ma podobno przejść szkolenie. Prominentny działacz PiS powiada jednak, że: "Prezes to twarda sztuka, ma swoje przyzwyczajenia, nawyki i trudno będzie komukolwiek to zmienić. "Zwłaszcza, że on ciężko przyjmuje krytykę.

I słusznie. Krytyka jest spiskiem wrażych spisków i należy ją zwalczać. Przecież, jakby się tak dobrze zastanowić, to jego zasługi byłyby nie do przecenienia. W pojedynkę dałby radę całej komunie - przed, w trakcie i po Solidarności - gdyby... nie wychowanie tam, gdzie przez płoty się nie skacze. Można jednak zrekompensować sobie te braki, podskakując na mównicy sejmowej, mieszając z błotem ludzi, którzy poddani byli presjom i represjom, ponosili z tego tytułu określone konsekwencje i przeżywali osobiste dramaty. Zapewne prezes, postawiony w obliczu faktów oraz w określonych sytuacjach, świeciłby przykładem bohaterstwa. Niestety, pies z kulawą nogą nie chciał go aresztować, o torturach w trakcie przesłuchań nie wspominając.

Wśród wielu ludowych mądrości jest i takie przysłowie „ten się nie myli, kto nic nie robi”, dlatego bezcelowe byłoby tutaj roztrząsanie wypowiedzi panów Niesiołowskiego, Czumy, Komorowskiego i innych. Epatuje nimi prasa, radio i telewizja. Gdyby jednak ludzie atakowani przez prezesa PiS chcieli odpowiedzieć na podobnym poziomie, zapewne nie skończyłoby się na stwierdzeniu o „siedzeniu z kotem w pokoju”. Mogliby sięgnąć do przysłowiowego trupa w szafie, i zadać pytanie, które już dawno na forum padło:

"Czym, aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególną troską. Dostał apartament na Żoliborzu, zostaje zatrudniony na Politechnice Warszawskiej. Dzieci akowca biorą udział w filmie. Syn Jarosław Kaczyński nie zostaje internowany mimo, że był w kręgu doradców Lecha Wałęsy, a po odmowie podpisania lojalki zostaje zwolniony do domu". ~maxx

Zauważyliby również wypowiedź z pewnego blogu:
"[…] Rajmund Kaczyński miał w życiorysie piękną, powstańczą kartę. Niestety, za komuny ostro kolaborował z partią, organizując na tak zwanej peerelowskiej „Sorbonie” przy Politechnice Warszawskiej specjalne 2-letnie kursy wyłącznie dla kacyków komunistycznych, po których ukończeniu wybrańcy dostawali dyplomy ukończenia studiów wyższych".

Patrzę na poczynania obu braci z zażenowaniem, a jako satyryczny suplement załączam piosenkę z Kabaretu Starszych Panów tanie dranie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No cóż, w końcu - jak słusznie zauważa Radek Sikorski we wczorajszym wywiadzie dla "Dziennika" - "każdy, kto nie podziela jedynej słusznej polityki braci Kaczyńskich, jest z definicji podejrzanym typem". A wszyscy, co nie są z PiS-u, tak naprawdę należą do układu, wiadomo. Niesiołowski, Czuma, Komorowski, Palikot pewnie zresztą też.

"...nie pozostaje mi nic innego, jak ogłosić konkurs na nazwę aktu prawnego, który na zawsze unormuje stanowisko głównego rozgrywającego - brata" -> może Centralne Biuro Antykoalicyjne, lub coś w tym stylu? Tylko co wtedy z CBA?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, powinna Pani przyjąć do wiadomości, że środowisko brata patfila, po chrześcijańsku swoim wybacza wszystko; nawet komusze związki.
Nie rozumiem natomiast, do tolerancji jakiej odmienności swego idola wzywa? - czyżby coś sugerował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bracie patfil - Twoj komentarz również jest pełen uczuć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle plus. Bezbłędna analiza obecnej sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.