Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6786 miejsce

Śmiech to zdrowie, czyli "Czechow żartuje!" w Teatrze 6. piętro

Sześć jednoaktówek, trzech aktorów i siedemnaście postaci - a to wszystko podczas jednego spektaklu - "Czechow żartuje!".

Andrzej Grabowski (Czubukow), Wojciech Malajkat (Łomow), Anna Dereszowska (Natalia) / Fot. J. Niemczak, Teatr 6.piętroAntoni Czechow to jeden z moich ulubionych rosyjskich pisarzy, co ciekawe z zawodu był lekarzem. Cenię go szczególnie za jego specyficzne poczucie humoru i niezwykłą umiejętność obserwacji. Zawsze dobrze się bawię podczas czytania jego opowiadań, pełnych ironii i czarnego humoru. Lubię także jego dramaty - szczególnie "Trzy siostry".

Całkiem niedawno, dzięki wyjściu do Teatru 6. piętro, odkryłam, że napisał on także zabawne jednoaktówki. Bowiem na spektakl "Czechow żartuje!" w reżyserii Eugeniusza Korina składa się z sześciu jednoaktówek Antoniego Czechowa. Wśród nich znalazły się: "O szkodliwości palenia tytoniu", "Niedźwiedź ", "Jubileusz", "Oświadczyny", "Wesele" oraz "Łabędzi śpiew".

Anna Dereszowska (Helena), Wojciech Malajkat (Smirnow) / Fot. Teatr 6.piętroNajbardziej z całego wieczoru spodobały mi się dwie sztuki - "Niedźwiedź" oraz "Oświadczyny". Pierwsza opowiada o wdowie Helenie Popowej (w tek roli Anna Dereszowska), która zamyka się przed światem, jednak na jej drodze staje Grigorij Smirnow (w tej roli Wojciech Malajkat), wierzyciel jej męża.

Andrzej Grabowski (Chyrin) / Fot. Teatr 6.piętroDruga opowiada o Iwanie Łomowie (w tej roli Wojciech Malajkat), właścicielu ziemskim cierpiącym na hipochondrię, który zamierza oświadczyć się Natalii (w tej roli Anna Dereszowska). Jednak robi to dość niefortunnie. Obie jednoaktówki pokazują zawiłe relacje damsko-męskie, jednak ich tematyka jest różnorodna.

Podobała mi się także sztuka "Jubileusz", która opowiada o buchalterze Kuźmie Chirinie (w tej roli Andrzej Grabowski), który musiał przygotować sprawozdanie na jubileusz banku. Jednak ciągle ktoś odrywał go od pracy.

Natomiast najmniej zabawne wydały mi się sztuki "O szkodliwości palenia tytoniu", który jest właściwie monologiem Wąchałowa (w tej roli Andrzej Grabowski) na różne tematy, niekoniecznie palenia tytoniu oraz "Łabędzi śpiew", który jest rozmową między starym komikiem (w tej roli Andrzej Grabowski) a starym suflerem (w tej roli Wojciech Malajkat).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.